Майбутнє ринку криптовалют у 2023 році

Майбутнє ринку криптовалют у 2023 році

У такий бентежний час, як зараз, дуже важко робити будь-які прогнози. Тенденції змінюються за лічені секунди.

Проте, аналіз ситуації на ринку дозволяє впевненіше почувати себе в торгівлі криптовалютами. Будь-яка криптобіржа може стати ресурсом для стабільного заробітку, якщо глибоко розуміти принципи роботи ринку. Пропонуємо ознайомитися з прогнозами експертів на 2023 рік.

Джеймі Берк, засновник та генеральний директор Outlier Ventures прогнозує: «Криптофінансування в першому кварталі 2023 року матиме вирішальне значення щодо того, чи залишиться ринок стійким. Венчурний ринок продовжить набирати обороти, адже обсяги його фінансування сягають мільярдів доларів. 2022 рік став рекордним у надходженні заявок».

Берк також очікує змін у венчурному ландшафті та збереження капіталу менеджерів фондів. Він стверджує, що цілком ймовірно наступного року багато інвесторів матимуть змогу подвоїти уже існуючі інвестиції на стадії розвитку компаній, у які було інвестовано кошти.

Як це відобразиться на ринку в цілому? Які зміни очікують на обіг криптовалют у 2023 році? Нижче ви можете ознайомитись з найбільш вірогідними сценаріями розвитку подій на думку експертів.

  • Шалена конкуренція

Конфлікти щодо регулювання можуть досягнути свого апогею. Лаура Шин, ведуча подкасту «Unchained» вважає: «Чітке регулювання криптовалюти та епічна боротьба за децентралізацію матиме місце у 2023 році».

  • Платформи Web3 продовжать свій розвиток

Кеті Хекл, головна директорка метавсесвіту в Journey стверджує: «Тенденція на лідирування Web3 не зміниться. Ми побачимо продовження співпраці представників Web3 із брендами люксу та мас-маркету, які шукатимуть нові способи ведення торгівлі та промоції». Вона також вважає, що неабияку роль відіграватиме використання штучного інтелекту, тому система блокчейну набуде ще більшої популярності, допомагаючи користувачам розрізняти контент, що був створений людиною від контенту, згенерованого штучним інтелектом».

Алекс Чжан, керівник Friends with Benefits DAO сподівається, що суттєвий макроекономічний спад посприяє зменшенню кількості спекуляцій на криптопроєктах. «Це може призвести до розвитку масштабних соціальних платформ Web3»

Проте, є і менш оптимістичні погляди.

  • Великі втрати

«До закінчення кризового етапу ще дуже далеко», – вважає Кас Піансі, один з ведучих подкасту «Crypto Critics’ Corner». За його словами: «Багато компаній, банків та фондів мають надії, що крах FTX і Alameda не матиме суттєвого впливу на загальну ситуацію, але, на жаль, ми спостерігатимемо занепад фондів і компаній, колапсу яких ми навіть не могли б очікувати».

  • Подальший успіх NFT

«Стійка тенденція йти на високі ризики у фінансуванні у 2022 демонструють, що NFT буде одним із найуспішніших секторів у наступному році», – каже Берк. «Протягом минулого року уже спостерігались значні інвестиції від провідних брендів платформ Web2 (наприклад, Starbucks і Disney) та Web3. Немає жодний причин вважати, що це зупиниться. Бренди продовжать вкладатися в NFT».

  • Ігри та DAO надалі розвиватимуться

Оптимістичні прогнози Берк має і щодо ігор. Він пояснює це тим, що значні довгоочікувані ігри, наприклад, Star Atlas, Big Time, Ember Sword, нарешті будуть випущені у наступному році, або у вигляді повноцінних ігор, або принаймні у вигляді демо-версій.

Щодо децентралізованих автономних організацій (DAO), Берк коментує: «Зараз може здатися, що тенденції ринку змусили галузь призупинити свій розвиток, але насправді розвиток DAO відбувається у геометричній прогресії, адже кожного місяця 2022 року було створено більше організацій, ніж у 2021 році. Є висока ймовірність, що в 2023 році така тенденція не зміниться».

  • Біткоїн матиме подальший успіх

Експерти зазначають, що кількість підприємців та лідерів, які звертають свою увагу на криптовалюту біткоїн зростає. Алекс Гладштейн, стратегічний директор Human Rights Foundation, розповідає, що він був вражений всесвітньою поширеністю біткоїна. Після конференції в Гані, він зустрічався з людьми, що проживають в сільській місцевості Камеруну, Демократичної Республіки Конго, Сомалі. «Вони всі будують бізнеси на біткоїнах. Це насправді вражає». Тому подальша глобалізація та поширення популярності біткоїна у 2023 році є доволі ймовірною.

  • Великі біржі розділяться

Хасіб Куреші, керуючий партнер Dragonfly Capital вважає: «Біржовий стек розподіляється – ми спостерігаємо за тим, як ринок децентралізується. Це унеможливлює повторення сценарію FTX».

З іншого боку, він також додає, що діючі компанії, вірогідно, консолідуються. Uniswap, Coinbase, Binance, скоріше за все, об’єднають частки, оскільки, люди схильні довіряти більш крупним гравцям.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *