Міфи про каву: пийте на здоров’я

Міфи про каву: пийте на здоров’я
Ароматний напій корисний для мозку та фігури, кажуть вчені. Водночас застерігають, що все ж декому слід бути обережними.

Вчені проводять багато різних досліджень і постійно пишуть або про те, як кава добре впливає на серце, або про те, як може спричинити остеохондроз. У дослідників різна думка про те, скільки напою не нашкодить людині. Окрім того, ефект, який кава здійснює на організм людини, залежить від зерен.

Вживання до трьох горняток на день може бути навіть корисним, вважають дієтологи. Лікарі вирішили узагальнити всі відомості про вплив кави на здоров’я людини.

Талія: вибираючи каву з розумом, можна слідкувати за своєю фігурою. Кава допоможе втрачати вагу, оскільки, будучи майже некалорійною, зменшує апетит. А зелена кава, виготовлена з необсмажених зерен, допоможе втратити вагу завдяки зменшенню кількості цукру, який буде поглинатися з кишечнику.

Серце: одна чашка кави збільшує серцебиття на годину, підвищує артеріальний тиск. Для здорової людини в цьому нема жодних мінусів, навпаки, помірне вживання кави навіть зможе запобігти серцевим нападам. Однак щодо тих, які страждають серцевою недостатністю, лікарі радять відмовитися від кави. Калій у каві може викликати небезпечні зміни в серцевому ритмі.

Кишечник: з одного боку, кофеїн стимулює скорочення м’язів кишечнику, що виштовхує відходи швидше, а з іншого – не всі корисні речовини з цієї ж причини встигають засвоїтися. Кофеїн також перешкоджає засвоєнню заліза й може призвести до зневоднення. Лікарі радять не пити каву на голодний шлунок, оскільки вона стимулює виробітку шлункового соку.

Кістки: багато кави може збільшити ризик ламкості кісток, викликати остеопороз. Кофеїн робить клітини, які беруть участь у формуванні кісток, менш ефективними, також прискорює виведення кальцію з організму, який потрібен для їх зміцнення . Натомість кава з молоком може допомогти протидіяти виведенню кальцію.

Зуби: виявляється, танін в чаї, який змінює колір зубів, є набагато сильнішим барвником, ніж кофеїн. Стоматологи зазначають, що кава фарбує наші зуби поверхнево, тільки біоплівку – тонкий шар бактерій, які покривають наші зуби та ясна, і не проникає в саму емаль. Також кава містить речовину, яка перешкоджає розвитку певних зубних бактерій.

Мозок: помірне споживання кави може знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 20%. Окрім цього, кофеїн та антиоксиданти зменшують запалення в мозку, можуть сповільнити погіршення клітин, пов’язаних з пам’яттю.

Нирки: кава є сечогінною, що не несе негативних наслідків, однак, часте вживання може спричинити захворювання нирок. Кофеїн може подразнювати сечовий міхур.

Шкіра: попри те, що кава можу спричинювати зневоднення організму, вона не впливає на пересихання шкіри. До того ж, дослідники виявили, що вживання кави зменшує вірогідність злоякісної меланоми.

Діабет 2 типу: дослідники вважають, вживання кави зменшує ризик виникнення діабету 2 типу.

М’язи: кава може надати м’язам більшої витривалості. Одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримування енергії під час тренувань.

Кофеїн також стимулює вивільнення дофаміну – гормону гарного самопочуття, що тимчасово зменшує втому. Одак, пригнічує мелатонін – гормон, який допомагає нам розслабитися і підготуватися до сну. У той же час, кофеїн швидко викликає звичку, тому використовувати каву регулярно як засіб для того, щоб підбадьоритися, не вийде: організм не буде вже реагувати на кофеїн таким чином.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *