Молоді науковці з села Гуштин на Борщівщині здобули друге місце на обласному зльоті юних натуралістів

Молоді науковці з села Гуштин на Борщівщині здобули друге місце на обласному зльоті юних натуралістів

Школярі з Борщівщини навчаються азів сільськогосподарської праці в аграрному господарстві «Дзвін»

Село Гуштин – мальовничий куточок Борщівщини. Тут гармонійно поєднується красива природа, родючі землі і працьовиті люди. За селом – хвилюються поля, налиті ваговитим колосом.

На території сіл Гуштин, Бурдяківці, Лосяч діє приватне аграрне товариство «Дзвін», яке очолює мудрий керівник, хороший господар Василь Степанович Градовий. Це, дійсно, хлібороб за покликанням. Він – заслужений працівник сільського господарства, кавалер ордена «За заслуги».

Агрофірма «Дзвін» – його сімейна справа. Тут працюють рідні Василя Степановича – син Василь, донька Тетяна, зяті Олександр та Олег.

Жителі Гуштина віддали свої земельні паї в оренду господарству «Дзвін». Також наші учні навчаються сільськогосподарської справи на підприємстві, проводять дослідження в галузі рослинництва і тваринництва. На полях «Дзвону» вирощують 20 сортів цукрових буряків, 35 гібридів кукурудзи.

Саме від батьківського порогу, від рідного села, від хлібної ниви черпаємо наснагу й життєдайну силу для майбутніх добрих справ.

У заходах, присвячених хліборобській праці, беруть участь люди, які безпосередньо зв’язані з нею. Це – виконавчий директор господарства Олег Гундзик, працьовиті люди села Василь Петраш, Михайло Гузар, Андрій Петраш, Ігор Говоруха, Петро Гончовський, Василь Лихо, ветерани праці Ганна Лань, Мирослава Терещук, Марія Дмитрук, Марія Фик, Ганна Вонсович, Люба Петраш.

У Гуштині стало доброю традицією проводити у місцевому музеї «Історії хліба» щомісячні уроки спільно з працівнкиами господарства «Дзвін» на теми «Кожну крихту в долоню», «Бережіть хліб – він святий», «Хлібне багатство Вітчизни».

Керівництво ПАП «Дзвін», вчителі, батьки прививають нашим вихованцям любов до праці на землі. Бо, як говорять в народі, щаслива та родина, де діти змалку привчені до праці, де, як найбільшу святиню шанують хліб. Багате те село, де люди закохані у хліборобську працю і передають це молодим.

Сьогодні у коледжах і вищих навчальних закладах здобувають сільськогосподарські професії Тарас Слободян, Дмитро Швид, Володимир Швид, Назар Гриба, Ольга Швид, Ігор Зубров, Денис Чорній, Олександр Задворний, Володимир Дмитрук, Пасло Попович.

Наші музеєзнавці Владислава Бойчук, Вікторія Лукаш, Ангеліна Чіпак взяли участь в обласному зльоті юних натуралістів в режимі онлайн, який проводив Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Метою цього заходу є сприяння  та популяризація дослідницької роботи, пошук талановитої та обдарованої молоді, сприяння трудовому та екологічному вихованню.

У номінації «Учнівські бригади, трудові аграрні об’єднання» команда нашої школи зайняла друге місце і була нагороджена дипломом ІІ ступеня управління освіти і науки Тернопільської ОДА.

Ми і надалі будемо працювати  у тісній співдружності з аграрним господарством «Дзвін». Будемо продовжувати дослідницьку роботу про історії вирощування хліба, про хлібні обереги. Будемо робити все для того, щоб не перевівся гуштинський хліборобський рід, щоб жило і процвітало хліборобське село Гуштин у нашій рідній Україні.

 

Ганна Верига, керівник музею «Історія хліба» Гуштинської ЗОШ І-ІІ ступенів.

 

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *