Ми – останнє покоління, яке може врятувати Землю

Ми – останнє покоління, яке може врятувати Землю
Фото WWF.

Згідно зі звітом Світового фонду дикої природи, за останні 40 років кількість тварин у світі скоротилась на 60 відсотків. Дослідники кажуть: наше покоління – перше, яке дізналося про це, і останнє, що може щось змінити.

Більше 4000 видів ссавців, птахів, риб, плазунів і земноводних різко скоротилися у період із 1970-го по 2014-й рік, повідомляє CNN з посиланням на звіт Всесвітнього фонду дикої природи-2018.

Забруднення навколишнього середовища, вирубка лісів, зміни клімату та інші людські фактори вже створили шокуючу кризу: сьогодні рейтинг зникнення видів дикої природи у 1000 разів вище, ніж до того, як людина почала впливати на екосистему тварин.

Експерти вказують, що головними проблемами є знищення локальних видів тварин, полювання, забруднення, хвороби і кліматичні зміни.

Провідні світові вчені-кліматологи попереджають: буде потрібно всього 12 років, щоб у світі значно збільшилися ризики посухи, повеней, екстремальної спеки і бідності для сотень мільйонів людей.

На думку дослідників, аби уникнути цієї перспективи, необхідні термінові й безпрецедентні зміни, які є доступними і здійсненними. Зокрема, зниження температури всього на півградуса може запобігти повному знищенню коралів і полегшити тиск на Арктику.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *