На дискотеці у Кальному молодь молиться

На дискотеці у Кальному молодь молиться

Отець Іван Гавдяк знайшов особливий шлях до серця своїх парафіян. 

На дискотеці у Кальному молодь молиться

У минулому номері газети ми вже розповідали про незвичайного священика, пароха сіл Кальне та Розгадів Зборівського району Івана Гавдяка, який організовує для молоді українські дискотеки з молитвою, духовними бесідами та цікавими конкурсами. Ця публікація зацікавила багатьох наших читачів, тому журналістка «Нашого ДНЯ» у суботу особисто завітала на цю незвичну дискотеку, щоб познайомитися з отцем Іваном та його молодими підопічними.

 

«Марійській дружині» – 5 років

Приїздимо у Кальне близько десятої години вечора. Біля сільського будинку культури вже зібралося чимало молоді, поблизу стоїть з десяток авто, адже на дискотеку добираються з усіх навколишніх сіл.

Отець Іван гостинно нас зустрів і розповів, що ми не лишень потрапили на дискотеку, а й на святкування п’ятиріччя «Марійської дружини». Цю християнську молодіжну організацію священик створив, коли прийшов на парафію, і саме завдяки їй у селі з’явилися такі незвичні дискотеки.

– Учасники «Марійської дружини», окрім молитви та духовного вдосконалення, організовували для себе корисне дозвілля, – пригадує Іван Гавдяк. –  Спершу це було відзначення різних свят і подій, куди приходило 15-25 людей. Все це відбувалося весело, в надзвичайно теплій та щирій атмосфері, з молитвою, українськими піснями і танцями. З часом з’явилося багато молодих людей, які захотіли долучитися до наших святкувань. Сьогодні на дискотеки приходить близько двох сотень хлопців і дівчат. Ми організовуємо їх разом з «Марійською дружиною». Якби не  бажання та допомога цієї молодіжної організації, я би цим не займався. Це наша спільна справа.

 

На дискотеку – у вишиванках

На дорозі чути дзвінкий сміх – дівчата у вишиванках поспішають на танці. Вітаються «Слава Ісусу Христу». Розповідають, що українське вбрання одягли не спроста. Адже для всіх відвідувачів у вишиванці вхід 10 гривень, для решти – 15.

За ці кошти оплачують роботу запрошеного діджея, озвучення, купують солодощі, призи для конкурсів. Якщо залишаються гроші, то витрачають їх на поїздки до духовних місць, цікаві екскурсії.

Біля входу стоять дівчатка із солодкими гостинцями. Різноманітні тістечка випікали самі та пригощають ними всіх охочих.

Дискотека у розпалі. Діджей вмикає одну за одною запальні українські пісні. О 23.00 музика затихла. Отець Іван вийшов на сцену, привітався і запросив усіх до спільної молитви. Потім відбулися коротенькі духовні науки і він поблагословив присутніх.

–  Я стараюся переконати молодь, що церква – це місце зустрічі з живим Богом, який любить кожного і чекає його у своєму храмі, -– розповідає священик. – Закликаю позбутися шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю, вживання поганих слів.

На дискотеку прийшов навіть сільський голова Володимир Пальцан. Він привітав молодь і виконав дві красиві українські пісні.

Діджей Роман Колісник каже, що любить приїджати у Кальне на запрошення отця Івана.

– Тут завжди дуже хороша атмосфера, багато молоді у вишиванках. Рідко де таке можна побачити. Хлопці та дівчата набагато спокійніші, немає бійок, алкоголю, сигарет. Вмикаю тут лише українську музику, – ділиться враженнями Роман.

Богдан Галайко дуже любить ходити на дискотеку в рідному селі. Зажди старається вдягати вишиванку, а наступного дня обов’язково йде до церкви.

– З приходом отця Івана життя нашого села змінилося на краще, – розповідає Юля Боднар . – Ми разом організовуємо цікаві заходи, їздимо на екскурсії до різних чудотворних місць, ходимо пішки до Зарваниці, спілкуємося, йдемо до нього за порадою.

З нагоди ювілею учасники «Марійської дружини» подарували отцю Івану образ Діви Марії, який вони вишили власноруч. Було помітно, що на очах священика з’явилися сльози. Він був приємно вражений таким подарунком. Думаю, щоб заслужити таку любов і повагу потрібно було багато працювати.

– Дискотеки – це лише невеличка частина моєї комплексної роботи з молоддю поряд з релігійними виставами, паломницькими поїздками, Святою Літургією, Хресними дорогами., – каже Іван Гавдяк. –  Такі дискотеки підтримують бажання хлопців і дівчат приходити до церкви. А ще підвищують рівень довіри. Вони розуміють, що можна звернутися до священика за порадою, просто поспілкуватися. З часом більше молодих людей приходять до сповіді, діляться своїми проблемами. Наша молодь дуже добра і щира. Ми власним прикладом показуємо їм, якою дорогою йти. І важливо не відвертатися від тих, які роблять, щось не так, а навпаки – допомогти їм знайти правильний шлях.

 

Хтось із мудреців сказав, краще запалити одну свічку, ніж усе життя нарікати на темряву. Отак і в житті. Одні звикли говорити, що наша молодь погана, їй нічого не треба і в неї немає майбутнього. А отець Іван ламає стереотипи і щодня змінює долі молодих людей. Він показує, що Бог живий і він любить кожного, що молитися можна і на дискотеці, головне, щоб це було щиро, він шукає стежинки до юних сердець і вони довіряються йому. Хотілося бми, щоб людей, які запалюють свічки, у світі було якнайбільше. Лише тоді ми зможемо щось змінити.

Юля ТИМКІВ.

На дискотеці у Кальному молодь молиться

На дискотеці у Кальному молодь молиться

На дискотеці у Кальному молодь молиться

На дискотеці у Кальному молодь молиться

На дискотеці у Кальному молодь молиться

 

Автор
Схожі публікації

2 коментарі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *