Юний віртуоз акордеона

Юний віртуоз акордеона

Тернопільський школяр став лауреатом міжнародного музичного конкурсу в Італії

Богдан Коваль

[nggallery id=8]

 

Підростає в нашому місті юний музикант Богдан Коваль. Зовні це звичайний, жвавий, як і всі його однолітки, хлопець. Та у свої дванадцять років Богдан уже зібрав колекцію музичних нагород. А зовсім недавно він привіз перемогу з престижного міжнародного конкурсу, який проводили в італійському місті Ланчано. Журі, у якому були ректори й викладачі консерваторій різних країн світу, особливо відзначило музичний талант Богдана. За допомогою кнопкового акордеону хлопець вміє показати свою душу, переживання, а це і дорослим виконавцям не завжди під силу.

Юний віртуоз навчається у шостому класі Тернопільської музичної школи №2. Коли вперше переступив поріг цього закладу, мріяв грати на гармошці, яку знайшов у рідних в селі. Втім, хлопчика відправили опановувати баян. Спершу ледь виднівся за чималим інструментом. Проявляючи працелюбність та посидючість, малюк почав послідовно освоювати музичну науку.

Всерйоз зосередився на грі, коли потрапив у клас до свого теперішнього вчителя – Валерія Ткачука, який сьогодні очолює музичну школу. Однак, для високих досягнень у міжнародних конкурсах скромного баяна, що був у хлопчика, виявилося недостатньо. Діти з європейських країн виступають з дорогими сучасними інструментами. І шанси на перемогу в наших маленьких віртуозів стрімко падають лише тому, що батьки їм таких купити не можуть.

Наразі Богдан займається на кнопковому акордеоні свого вчителя. Цей інструмент зовні нагадує баян, проте звучить інакше. Незважаючи на те, що спершу від його ваги (близько 14 кілограмів!) у хлопчика затерпали коліна, дитину переповнювала гордість, що грає на «дорослому» інструменті.

Запрошення в Італію Богдан отримав навесні в Дрогобичі, де завоював перше місце на міжнародному конкурсі. А до того були музичні перемоги в Кіровограді, рідному Тернополі. Щоб гідно виступити за кордоном, школяр займався все літо, забувши про канікули.

– Він майже поселився в музичній школі, – усміхається мама Ірина Григорівна. – Ішов зранку й повертався ввечері.

Програму, яку представив юний тернополянин в Італії, грають студенти в музичних училищах. Уже те, що 12-річний хлопчик зумів її опанувати, стало для нього перемогою, каже наставник Богдана.

–  Міжнародний конкурс баяністів і акордеоністів «Citta di Lanchano», з якого ми приїхали, дуже престижний, – розповідає Валерій Ткачук. – Його проводять вже понад 20 років в оперному театрі міста Ланчано. Завжди багато представників з різних країн – від Європи до Китаю. У категорії, в якій переміг Богдан – виконавці віком до 12 років – було вісімнадцять учасників. Коли журі назвало його ім’я, мене переповнювала радість не лише за учня, а й за нашу країну, в якій такі талановиті діти.

– Я грав другим, тому страшно не було, – ділиться своїми враженнями хлопець. – Але до кінця виступу почали тремтіти руки. Та коли я дізнався, що став переможцем, хвилювання зникло.

В Італії 12-річний Богдан пробув більше тижня і, каже, навіть встиг відпочити. Окрім самого міста Ланчано, хлопець побачив також Венецію, Ватикан і Рим. Вдома ж відпочивати ніколи – Богдан зі своїм вчителем вже почали готуватися до наступних конкурсів. Правда, для цього потрібно шукати меценатів – дорога до тієї ж Італії вартує недешево.

А ще юний музикант мріє про власний професійний інструмент, багатство регістрів якого дозволить передати всю красу звуку і показати свою майстерність. Адже на міжнародних конкурсах престиж України залежить не лише від таланту, а й від того, на яких інструментах грають її діти…

Антоніна БРИК.

 

«Наш ДЕНЬ» пишається тернопільським акордеоністом і продовжує проект «Унікальні діти». Тож якщо поряд з вами живуть талановиті хлопчики та дівчатка – телефонуйте на номер у Тернополі (код 0352) – 40-77-60, пишіть нам на сайт чи електронну пошту nday-te@ukr.net, а також на адресу редакції: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 18, офіс 409.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *