За словами директора Тернопільського обласного центру зайнятості Василя Олещука, державною службою зайнятості на підставі аналізу даних щодо тенденцій останніх років, а також інформації про попит на працівників з різних джерел, визначено перспективну потребу в кадрах на 2018 рік у кількості 45,5 тисяч одиниць або 4,2 відсотки у загальній кількості усіх вакансій країни. Найбільше за видами діяльності у оптовій та роздрібній торгівлі (9,9 тисяч), освіті (4,6 тисяч), будівництві (3,2 тисячі), тимчасове розміщення й харчування (1,9 тисяч), інформація та телекомунікації (0,5 тисяч). У розрізі професій це – продавці, перукарі, офіціанти, бармени, мулярі, штукатури, свинарі, а також – фельдшери, апаратники хімводоочистки, завідувачі складу, постійною залишається потреба у підсобних працівниках.
Водночас, структура попиту на робочу силу Тернопільщини зазнає суттєвих змін також під впливом трудової міграції населення за кордон, обсяги якої з кожним роком збільшуються. Оскільки сусідні країни забирають «мізки та руки», тому постійним попитом користуються як працівники висококваліфікованих, так і технічних чи робітничих професій.
На ринку праці все сильніше відчувається «кадровий голод». Якщо раніше він стосувався здебільшого висококваліфікованих працівників, то зараз нестача кадрів є і в робітничих спеціальностях, у сфері обслуговування та будівництві і в багатьох інших.
«Зайнятими повинні бути всі, хто бажає працювати. Мета служби зайнятості, щоб кожен українець мав гідну роботу із достойною зарплатою, а кожне підприємство – сумлінних висококваліфікованих працівників.
Для цього необхідно передбачити створення системи професійної підготовки, яка дозволяє не лише здійснювати перенавчання працівників згідно з вимогами ринку, а й враховувати перспективні потреби, централізоване сприяння мобільності робочої сили в галузевому та територіальному аспектах. Перенавчання працівників повинно мати пріоритетне місце в активній політиці сприйняття зайнятості», – наголосив Василь Олещук.