На Тернопільщині міський голова організував пікнік для своєї громади (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сергій Поперечний пригощав теребовлянців рибою, а вони натомість пропонували свої ідеї для розвитку Теребовлянської громади

DSC_0952

Осіння фотозона, виставка старих фото, цікаві розмови та невимушена атмосфера. Оригінальний формат спілкування мешканців із владою започаткували у Теребовлі.

У неділю у Молодіжному парку організували пікнік із міським головою. Сергій Поперечний готував на мангалі власноруч зловлену рибу. Допомагали йому активісти новоствореної громадської організації «Спільнота активних мешканців», які, власне, зініціювали цю зустріч. Пікнік з міським головою для Тернопілля справжнє ноу-хау, тож журналістка «Нашого ДНЯ» у неділю вирушила у Теребовлю, щоб продегустувати рибу від Сергія Поперечного та дізнатися, як живеться мешканцям однієї з найбільших в Україні громад.

22228409_1536872186351599_2317112593901009309_n

Теребовля – місто із славною та давньою історією, а з 2015 року ще й адміністративний центр Теребовлянської об’єднаної територіальної громади (ОТГ). Вона об’єднує 25 довколишніх сіл, понад 30 тисяч жителів і є найбільшою в області і однією з найбільших в Україні. А ще саме тут перші в нашій державі провели реформу сфери культури і позашкільної освіти. Сьогодні у Теребовлю чи не щотижня приїздять по кілька делегацій з інших регіонів, аби переймати їх досвід. Сергій Пеперечний запевняє: все завдяки тісній співпраці з молоддю. Саме депутати молодіжної міської ради активно генерують ідеї та допомагають втілювати новації у життя. Тому громада не боїться ставати першопрохідцем і з кожним роком змінюватися на краще.

22279886_1536872046351613_6419471758062813945_n

– Звичайно, дуже важко об’єднати таку велику кількість людей і населених пунктів, адже у кожного села свої звичаї, традиції, – зазначає Сергій Поперечний. – Потрібно знайти підхід до кожного. Зараз ми тільки вчимося господарювати, досліджуємо сильні сторони кожного населеного пункту і його можливості. Більшість сіл дотаційні і не можуть себе утримувати. Але потроху ми вчимося заробляти кошти і вже цього року наш власний бюджет становитиме 65 мільйонів. Минулого року було 47 мільйонів.

У парку зібралися і діти, і дорослі – теребовлянці прийшли цілими сім’ями. Спершу разом готували їжу. Сергій Поперечний, як і обіцяли в анонсі, взявся за рибу. Каже, на світанку пішов на рибалку і спіймав її для сімейного пікніка.

22310524_1536867593018725_8591325423231873470_n

– Я люблю готувати і рибу, і м’ясо, тож радо підтримав таку цікаву і неординарну ідею громадського сектору, – зізнається він. – Сьогодні поділюся з усіма своїм сімейним рецептом і сподіваюся, разом ми зможемо знайти цікаві ідеї та шляхи для розвитку нашої громади.

Допомагали очільнику готувати на грилі овочі та оформляли фруктовий стіл громадські активісти. Вони переконані: у сучасному світі не можна залишатися байдужими і тільки нарікати на політиків. Потрібно самому проявляти ініціативу та об’єднуватися заради змін.

DSC_0889

– Тривалий час у нашій державі було так, що влада і жителі співіснували та діяли окремо, – каже співзасновниця ГО «Спільнота активних мешканців» Лілія Радченко-Жмух. – Сьогодні ми розуміємо, що своїми діями можемо впливати на те, що відбувається довкола, пропонувати власні ідеї і втілювати їх в життя. Перша наша акція – організували неформальну зустріч із міським головою. Щоб це не було офіційне спілкування, а сімейний пікнік та щира розмова керівника громади з її мешканцями. Кожен може написати або озвучити свою ідею. Надалі ми тісно співпрацюватимемо з міською радою і разом робитимемо Теребовлянську громаду кращою.

DSC_0878

Теребовлянська об’єднана територіальна громада увійшла до списку обраних громад Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) весною 2017 року. За словами програмного спеціаліста Олега Процика, учасниками цієї програми стали 75 громад в Україні. ЇЇ бюджет – 50 мільйонів гривень.

– Стартом для будь-якої громади, яка планує свій розвиток, є аналіз місцевих проблем та потреб, – зазначає Олег Процик. –  На даний час розроблено стратегію розвитку Теребовлянської громади на 2017-2025 роки.  А тепер ми вивчаємо ідеї громади, побажання, проекти, які можна реалізувати. Тому такі пікніки, які об’єднують і мешканців і керівництво громади, дуже важливі, адже тут ми можемо дізнатися, які зміни людям потрібні насамперед.

DSC_0903

Риба, приготована на вогні у паніровці із кукурудзяної крупи із спеціями, лимоном і овочами,  теребовлянцям засмакувала. Кожен із учасників пікніка отримав спеціальний буклет – на одній його половині був рецепт риби від міського голови, а на іншій усі охочі могли написати свої пропозиції.

Зони відпочинку, нові місця для прогулянок і дитячих забав, центр для молоді та багато іншого – більшість ідей відразу ж на місці Сергій Поперечний обговорив із місцевими жителями.  І хоч на першу зустріч прийшло небагато людей, теребовлянці запевняють, такі зустрічі потрібні, адже допомагають громаді і владі знайти порозуміння і разом розвиватися заради кращого майбутнього.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *