Грип вже не за горами: медики закликають тернополян вакцинуватися

Грип вже не за горами: медики закликають тернополян вакцинуватися

Разом із осіннім похолоданням в області побільшало людей, хворих на грип та різні вірусні інфекції. В обласному лабораторному центрі запевняють, їх кількість утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для даної пори року, не перевищуючи епідпорогові значення.

За останній тиждень кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 6,9% і становить 2089 осіб. Серед них 62,8% дітей. Зокрема 612 школярів.

За прогнозом ВООЗ,  в Україні  циркулюватимуть три штами вірусів грипу: AH1N1 – Мічиган, AH3N2 – Гонконг та B – Брісбен. Два перших підтипи  зустрічаються рік у рік, однак вони постійно мутують, тож цього сезону  змінилися. А ось спалах Брісбену востаннє був у 2007 році.

Починається він, як і всі інші варіанти грипу, з різких симптомів, які блискавично розвиваються. Лихоманка, головний біль, біль у м’язах, нежить, постійна втома – все це вказує на появу в організмі небезпечної патології. З часом починають проявлятися тяжке виснаження і зневоднення, з’являється сухий кашель. Можуть також розвинутися і розлади шлунково-кишкового тракту.

Фахівці запевняють – найефективніша профілактика грипу – це вакцинація. Відомо, що вакцина вже є в аптеках. Щоправда, її потрібно замовляти. Вартує вона 200-220 гривень. А ще, аби захиститися від інфікування грипом у час епідемії, потрібно дотримуватися простих правил. Подбати про збалансоване харчування, щоб в організму були сили боротися з вірусами, вживати вітаміни. Квартиру й офісні приміщення варто частіше провітрювати і проводити в них вологе прибирання.  Уникати місць скупчення людей, якщо ж є необхідність опинитися в щільному людському потоці, рекомендується застосовувати маски. Обов’язково потрібно дотримуватися правил особистої гігієни – мити руки якомога частіше: після вулиці, після транспорту, перед їжею, після відвідування туалету. Якщо в будинку є хворий, його по можливості потрібно ізолювати – виділити окремий посуд і не користуватися загальними рушниками з ним.

Діана Мичко

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *