Юрій Юрик: «Концепція заходів в Антонівцях на Тернопільщині – повне відродження життя Української Повстанської Армії»

Юрій Юрик: «Концепція заходів в Антонівцях на Тернопільщині – повне відродження життя Української Повстанської Армії»
13-14 жовтня на Тернопільщині відбудеться масштабний фестиваль-реконструкція «Луни повстанського краю» – два дні з життя табору військової округи УПА «Волинь-Південь», що у селі Антонівці Шумського району. Основна мета заходу, який проводиться в рамках відзначення 75-річчя створення Української Повстанської Армії, – дозволити учасникам поринути в атмосферу повстанського життя і пройтися стежками, якими ходили упівці. Про те, як триває підготовка до проведення фестивалю, розповів заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик під час прес-конференції. 

«Попередньо, ми провели роботу щодо відродження меморіалу Української Повстанської Армії в антонівському лісі, щоб після проведення заходу ці місця жили, щоб там можна було організовувати екскурсії, проводити військово-патріотичні табори», – зазначив він.

У п’ятницю, 13 жовтня, на місці штабу УПА відкриють криївку, конюшню та пекарню, оновлені повстанські класи. Повністю також відтворюють меморіал, де будуть пам’ятні стели.

«Для нас важливо, щоб людина, яка потрапляє в штаб УПА, опинилася в реальних умовах, щоб могла проникнути цією атмосферою, побути в повстанському одязі, потримати в руках зброю… І, власне, сама концепція нашого заходу  – це повна реконструкція життя Української Повстанської Армії. Адже саме там, у селі Антонівці, був створений повноцінний штаб УПА «Волинь-Південь», де, фактично, почала функціонувати Антонівська республіка, яка об’єднала навколо себе села Тернопільщини та Рівненщини», – підкреслив Юрій Юрик.

Водночас, він висловив сподівання, що даний захід буде не лише обласного значення, а набуде ширшого, всеукраїнського масштабу. «У заходах будуть брати участь жителі Тернопільської, Рівненської областей. Ми також очікуємо багато гостей з Києва та з різних регіонів України. У рамках фестивалю заплановано багато цікавого. Буде й ідеологічний вишкіл із презентацією книги Святослава Липовецького «Бандерівці. 200 історій з ХХ-го століття». Буде бойова підготовка з клубом історичних реконструкцій. Лунатимуть пісні повстанського краю, будуть також повстанські кіноночі. А також приїде Орест Лютий із «Лагідною та суворою українізацією». Свій новий роман «Троща» про національно-визвольний рух на Тернопільщині читатиме Василь Шкляр. Тому щиро переконаний, що всім учасникам буде цікаво та пізнавально побувати в Антонівцях уже цими вихідними», – наголосив Юрій Юрик.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *