На Тернопільщині шукають незаконні посіви маку: за що і як каратимуть

На Тернопільщині шукають незаконні посіви маку: за що і як каратимуть

На Тернопільщині, як і по всій Україні, триває операція під умовною назвою «Мак».

«Її мета – виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів від виробника до споживача та притягнення порушників до відповідальності», – повідомили у відділі комунікації ГУ НПУ в області.

Працівники поліції виявляють осіб, які свідомо вирощують наркотичні рослини та намагаються їх збувати. Під час операції обстежують присадибні ділянки для виявлення незаконних посівів маку чи конопель, а винних притягатимуть до відповідальності згідно з чинним законодавством.

«Незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин караються штрафом від 1700 до 8500 гривень або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років», — повідомляють працівники управління протидії наркозлочинності в Тернопільській області.

Оперативники нагадують, що керівники підприємств, на території яких з’являються самосіви снодійного маку та конопель, також відповідатимуть перед законом. Їхнє завдання — самостійно знищувати ці рослини.

У поліції нагадали, що з 20 по 31 травня  тривав підготовчий етап оперативно-профілактичної операції «МАК-2020», а з 1 червня розпочалася практична фаза, яка триватиме до 26 вересня.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *