На Тернопільщині сплатили понад мільярд гривень податку на доходи фізосіб

На Тернопільщині сплатили понад мільярд гривень податку на доходи фізосіб

Упродовж січня-березня 2021 року суб’єкти господарювання Тернопільської області сплатили 1 млрд 44,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 148,8 млн грн більше, ніж у минулому році. З усієї суми надходжень до державного бюджету платники спрямували 263,5 млн грн цього платежу. Місцеві скарбниці поповнились на 781 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Сплата перевищила очікувані надходження відповідно на 1,1 відсотка та 1,5 відсотка. Відтак, держбюджет додатково отримав 2,8 млн грн податку, а бюджети тергромад 11,3 млн гривень.

Платниками цього податку є як фізичні особи-резиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні, іноземні доходи, так і фізособи-нерезиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні, а також податкові агенти.

Цей платіж є одним із бюджетоформуючих дохідної частини місцевих скарбниць. Так, по області частка податку на доходи фізичних осіб у надходженнях до місцевих бюджетів складає 70 відсотків, а у скарбниці міста Тернополя – 60 відсотків. Основну частину в надходженнях цього платежу займає оподаткування зарплати та інших доходів громадян, повідомили у секторі інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares