Нова влада краща за попередню? Українці вже перестають у це вірити

Нова влада краща за попередню? Українці вже перестають у це вірити
Фото Валентин Огіренко (Reuters).
Цього й слід було очікувати. Медовий місяць, чи то, пак, місяці минули. Народ і влада дедалі більше стають схожими на молоде подружжя, яке починає з’ясовувати стосунки.

Українці починають втрачати віру, що нова влада краща за попередню. Як свідчить опитування Центру економічних та політичних досліджень ім. Разумкова, за останній місяць частка наших співвітчизників, які так вважають, знизилася з 48 до 43 відсотків. І, водночас, із 27 до 30 відсотків зросла частка тих, хто вважає, що теперішнє керівництво країни нічим суттєво не відрізняється від «попередників». А число респондентів, які впевнені, що нова влада гірша за попередню, збільшилася з 8 до 12 відсотків.

Крім того, все більше українців думають, що події в країні рухаються не туди. Громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, за два місяці зменшилось аж на 20 відсотків. У вересні таких було 57 відсотків, тепер – 37,5. А рівень віри громадян у те, що держава здатна подолати всі проблеми й труднощі протягом кількох років, впав нижче 30 відсотків.

Не спрацювало наразі гасло щодо подолання бідності. Не стали «толерантними» ціни. Не збагатшали пенсіонери. Люди сподівалися, що, наче, за помахом чарівної палички, настане довгоочікуване покращення. Політики та політтехноги тут добре попрацювали. Однак, реалії інші.

Так, половина українців відзначили погіршення ситуації з цінами й тарифами. Третина подібним чином відгукнулися про охорону здоров’я, соціальний захист. Чимало співвітчизників побачили погіршення в рівні добробуту родини, оплаті праці, в економічному становищі країни, пенсійному забезпеченні, дотриманні законності держслужбовцями. І майже третя частина українців не має упевненості в завтрашньому дні.

Щодо цін. Як заявив керівник об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков, вартість газу для українців почне стрімко зростати через підняття тарифів на транспортування палива. Ініціатор підняття розцінок – компанія «Укртрансгаз» – монополіст. Зараз і без того тарифи на транспортування газу в Україні одні з найвищих у Європі. Проте монополіст хоче підвищити тариф ще майже втричі, а то й у чотири рази.

Неприємна несподіванка для вітчизняних виробників. Бо для багатьох галузей вартість газу – основна складова в собівартості продукції. І ця продукція має шанс подорожчати. У результаті постраждають гаманці українців. Бо за багато чого доведеться платити дорожче. Зокрема, це добряче торкнеться будівельної галузі, аграрної…

Стосовно платіжок за компослуги, то цифри там також зміняться у разі, якщо НКРЕКП затвердить підвищення тарифів на транспортування газу в чотири рази. Тоді ціна на паливо для населення зросте мінімум на 25 відсотків, сказав перший заступник глави комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко. Це призведе до значного росту вартості тепла та гарячої води.

Якщо збільшиться в ціні газ і комуналка,  імідж чинної влади впаде ще більше. Така закономірність.

Слід зазначити, «Нафтогаз» уже підвищив у листопаді вартість газу для населення на 14,7 відсотків – до 4,899 тисячі гривень без урахування ПДВ, націнку газзбутів і транспортних витрат. Про це повідомила прес-служба відомства.

І ще. Збільшення тарифів на транспортування газу фактично вбиває конкурентоспроможність вітчизняних підприємств. Як при цьому покращувати економіку? Виникне й інша проблема. Зараз український бізнес збільшує зарплату працівникам через відтік кадрів за кордон. Але це може опинитися під загрозою через необхідність платити в майбутньому підвищені платежі за транспортування газу. Відповідно, може зрости трудова міграція. В економіці все пов’язано…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *