Складання новорічного меню – одне із найвідповідальніших завдань для кожної господині, воно вимагає ретельної уваги, дотримання цілого ряду правил і традицій, а також творчого підходу. Тож сьогодні «Наш ДЕНЬ» підготував для своїх читачів цікаві поради та рекомендації для підготовки новорічного столу.
2017-ий – рік Червоного (Вогняного) Півня, тож варто постаратися догодити господареві року і врахувати його смаки у новорічному меню. Амбіційний, благородний і педантичний Півень – птах яскравий, але він, однак, прагне до простоти та елегантності. На столі повинно бути багато овочів, фруктів і зелені. Особливо вітаються продукти яскравих кольорів. Варто відмовитися у цей день від приготування курятини, а ось морепродукти варто додати до меню. Апетитна та легка кухня, поживна без надмірності їжа – ось що припаде до смаку Вогняному Півневі.
Скатертина, серветки, новорічні свічки і прикраси бажано використовувати у червоних і жовтих відтінках або комбінувати ці кольори з класичним білим. Всі новорічні аксесуари можна придбати в улюблених кольорах Вогняного Півня, починаючи від червоного до синього і зеленого кольорів.
Різнокольорові кульки
Потрібно: 300 г філе тріски, 500 г картоплі, 400 г сиру, два свіжих огірки, болгарський перець – 1 червоний, 1 жовтий, 3 ст. ложки майонезу, по пучку кропу і зеленої цибулі, перець і сіль – за смаком.
Приготування: якщо тріска продавалася цілою, то її потрібно розморожувати на нижній полиці холодильника протягом 8 годин. Швидке розморожування істотно вплине на смак. Отже, розморожену тріску промити і відварити до готовності. Охололе філе відокремити від кісток і нарізати кубиками.
Яйця зварити круто, очистити і нарізати кубиками. Картоплю відварити, остудити і очистити від шкірки, після чого зробити пюре.
Пюре ретельно змішати з яйцями, рибою, тертим сиром, дрібно нарізаним огірком і майонезом. Можна посолити і приправити перцем за смаком.
З приготовленої рибної маси скачати кульки одного розміру.
Окремо слід якомога дрібніше нарізати зелену цибулю, червоний і жовтий болгарський перець і викласти кожен інгредієнт на окрему тарілку.
Тепер можна обваляти рибні кульки у кольоровий “одяг” і прикрасити гілочкою кропу.
Огіркові рулетики «Філадельфія»
Потрібно: 3 огірки, 200 г малосоленої форелі, 1 уп. сиру Філадельфія, червона ікра для прикраси.
Приготування: огірки нарізати поздовжніми тоненькими пластинами. Так само розділити рибу. На слайс огірка викласти шматочок форелі, змастити сиром. Підготовлені продукти згорнути рулетиками і закріпити шпажками. Прикрасити блюдо червоною ікрою.
Салат «Феєрверк»
Потрібно: 4 яйця, 3 болгарських перці (зелений, червоний, жовтий), 200 г шинки, 1 ріпчаста цибулина, 2 середніх томати, майонез для заправки.
Приготування: для початку зварити на круто яйця. Почистити, розрізати вздовж і вийняти жовтки в окрему тарілочку. Білки нарізати соломкою середньої товщини, а жовтки розтерти в крихту. Ретельно помити всі овочі. З перців видалити серцевину, а м’якоть нарізати соломкою. Те ж робимо з шинкою і томатами. Очищену цибулину розрізати вздовж. Поділити на пір’я, нарізати її поздовжніми смужками. Щоб позбавити цибулю гостроти, потрібно залити її окропом на 5-7 хвилин, опісля промити холодною водою.
Тепер починаємо формувати «феєрверк». На велику пласку тарілку викласти по колу інгредієнти. Спочатку шар цибулі з шинкою, їх розкладаємо упереміш. Далі за таким же принципом розміщуємо перець і яєчні білки. Зверху по колу викладаємо часточки помідорів, між ними малюємо майонезом смужечки. Центр салату засипаємо тертими жовтками.
Новорічний салат з язиком і грибами
Цей салат досить простий у приготуванні і низькокалорійний.
Потрібно: 300 г язика (відвареного), 100 г маринованих грибочків, 1-2 огірки, 1 ст. л. французької гірчиці, 1 цибулина, 1 ст. л. майонезу.
Приготування: язик ретельно промити, замочити на кілька годин. Потім варити до готовності, додавши в бульйон кружечки моркви, цибулину, коріння, сіль і перець. Охололий язик очистити від товстої шкірки, що покриває його, і нарізати соломкою.
Цибулину почистити, нарізати півкільцями. Щоб вона не гірчила в салаті, залити на 10 хвилин окропом, додавши 1 ст. л. цукру. Потім маринад злити, а цибулю просушити.
Огірки нарізати соломкою. Мариновані грибочки нарізати довгастими шматочками. Всі інгредієнти поскладати в миску, заправити. Окремо змішати майонез з гірчицею і заправити приготовленим соусом новорічний салат.
Креветки під соусом
Потрібно: 800 г креветок, 50 г вершкового масла, вершки, петрушка, сіль, часник.
Розм’якшити масло, змішати його з 250 мл. вершків і часником.
Викласти отриману суміш на розігріту сковорідку і довести до кипіння.
Очищені креветки змішати з соусом і тушкувати протягом десяти хвилин.
Далі додати на сковороду промиту і нашатковану зелень.
Креветки знову перемішати і тушкувати ще кілька хвилин. Після чого креветки вийняти, а соус залишити на слабкому вогні, щоб став густішим. Коли соус дійде до потрібної консистенції, можна знову додати креветки і протушкувати ще кілька хвилин.
Сьомга запечена
Потрібно: 400 г стейків сьомги, 0,5 лимона, 100 мл йогурту (“Активія”), 1 ч. ложка оливкової олії, гілочка розмарину, мелений коріандр за смаком, червоний перець за смаком, чорний мелений перець за смаком, сіль за смаком.
Приготування: сьомгу помити, обсушити, збризнути лимонним соком і дати постояти 5 хвилин.
Викласти сьомгу в фольгу, трохи змащену оливковою олією. У процесі приготування сьомги в духовці риба виділить жир і не пригорить. Зверху стейки змастити йогуртом, посипати спеціями, покласти гілочки розмарину і посолити.
Фольгу загорнути невеликими кишеньками, щоб з неї не витікав сік.
Поставити деко у розігріту до 200°С духовку на 20 хвилин. Потім акуратно розкрити фольгу і залишити сьомгу в духовці ще на 5 хвилин, щоб трохи підрум’янився верх. Готову сьомгу подавати гарячою з картопляним або рисовим гарніром, овочами та зеленню.
Буженина «Царські палати»
Потрібно: 2 кг свинини, головка часнику, 2 ст. ложки сухої аджики, 1 ч. л. сухої гірчиці, 1 ст. л. соєвого соусу, 1 ст. л. меду, сік половини апельсина, по 0,5 ч. л. мускатного горіха і чорного перцю, 1 ч. л. паприки, 1 ст. л. томатної пасти, сіль за смаком.
Приготування: половину головки часнику нарізати довгими смужками (будемо ним шпигувати м’ясо), другу половину дрібно нарізати.
Видавити в мисочку сік з половини апельсина, додати суху аджику, суху гірчицю, мелений мускатний горіх, чорний мелений перець, червоний перець паприку. Перемішати і додати томатну пасту. Перемішати. Додати соєвий соус і мед. Перемішати.
Нарізаний часник покласти в мисочку з сухою аджикою і меленим чорним перцем. Перемішати і посолити. Шматок м’яса натерти сіллю з усіх боків. Форму для випічки застелити фольгою і перекласти м’ясо.
М’ясо змастити приготованим соусом і нашпигувати часником. Накрити його фольгою і відправити в духовку, розігріту до 180 градусів. Через 1,5 години розгорнути фольгу і відправити знову в духовку хвилин на 40, щоб буженина підрум’янилася.
Ягідне бланманже
Потрібно: 300 г м’якого сиру, 100 мл молока, 200 мл жирних вершків (33%), 100 г цукрової пудри, 20 г желатину, 200 г будь-яких ягід (свіжих або заморожених), цукор за смаком.
Приготування: великі ягоди, наприклад, полуницю, розрізати на 3-4 частини. Підготовлені ягоди покласти в каструлю, засипати цукром і варити, поки не стануть м’якими. Бажано не варити занадто довго, щоб ягоди не зварилися в пюре, – вони повинні залишитися цілими. Зняти з вогню і охолодити.
Желатин розвести в 100 мл молока за інструкцією на упаковці.
Сир перетерти через сито, щоб позбутися від грудочок, покласти в миску, додати цукрову пудру і збити міксером.
Вершки збити окремо і ввести в сир.
Желатин прогріти на водяній бані або в мікрохвильовій печі, до кипіння не доводити. Трохи охолодити і додати в сирно-вершкову масу.
На дно креманки викласти трохи ягід, зверху – кілька ложок сирної маси. Потім знову ягідний шар і сирна маса. Заповнити всі креманки і прибирати в холодильник до застигання.
Подавати десерт в креманках. За бажанням можна прикрасити желе свіжими ягодами.