Через необережність та довірливість люди загалом втратили понад тридцять тисяч гривень, інформує Відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Не довіряти інформації, отриманій у телефонному режимі, не повідомляти даних банківської картки і паролів, що їх надсилає банк з метою убезпечити вас від втрати грошей, – з аналогічними застереженнями поліцейські звертаються до жителів області щодня. Проте хтось вчиться лише на власних помилках.
До співробітників територіальних підрозділів поліції із заявами про те, що з їхніх банківських карток невідомі особи викрали гроші, звернулися четверо людей. Житель Чорткова втратив три тисячі гривень, шумчанин – майже сім тисяч, приблизно стільки ж – житель одного з сіл Теребовлянського району, а найбільших втрат зазнав тернополянин – понад шістнадцять тисяч гривень.
Шахрайська схема, жертвами якої стали потерпілі, банальна: дзвінок або смс-повідомлення начебто з банку, чи служби безпеки фінустанови, залякування втратою грошей, заволодіння інформацією про банківський рахунок та паролями, що надходять на телефон, і, як наслідок,– втрата коштів.
Потерпілих налякали тим, що начебто з їхніх карток намагаються викрасти гроші, аби цього не сталося, просили назвати паролі, що надходили їм на телефони. Усі четверо зробили все, як казали «співробітники служби охорони банку», і тим самим допомогли шахраям ошукати себе.
Відомості за даними фактами внесено до ЄРДР і кваліфіковано частиною 1 статті 190 ККУ. Проводяться оперативні заходи.