Перчик  смачненький – і пікантний й солоденький

Перчик смачненький – і пікантний й солоденький


Червоний, оранжевий, жовтий, зелений – перець не лише яскравий і смачний овоч, а й надзвичайно корисний. У ньому в два рази більше вітаміну С, ніж у лимоні. Він знижує артеріальний тиск, підвищує апетит і перешкоджає утворенню тромбів. Досить з`їдати по 30-40 г перцю на день, щоб покращити зір завдяки бета-каротину. Вітаміни В1, В2 і В6, якими багатий болгарський перець – відмінні ліки від стресу. А ще страви з перцем – чудова профілактика ракових захворювань. Пропонуємо вам сьогодні цікаві рецепти для нових кулінарних експериментів. Спробуйте приготувати не лише традиційний маринований перець, а й замаринувати перчики чілі та зварити варення із цього овоча. Успіхів і натхнення!

Часниковий перець на зиму

Потрібно: 4-4,5 кг солодкого червоного перцю, по 5 лаврових листків і гілочок свіжого кропу, 25 зерен чорного перцю, 4 л води, 2 склянки білого винного оцту, 15 зубчиків часнику, 6 ст.л. солі.

Приготування: у киплячій воді розчинити сіль, прибрати з плити, влити оцет. Розрізати перці уздовж, прибрати плодоніжки і насіння, нарізати соломкою по 1,5 см завтовшки. У кожну з 5 стерилізованих банок ємністю 1л покласти по 5 насінин перцю, 6 половинок зубчиків часнику (розрізати кожен зубчик навпіл), по одному лавровому листку і гілочці кропу. Викласти в банки перець, влити розсіл, не доходячи до горлечок банок 1,5 см, простерилізувати в ємності з киплячою водою, закупорити кришками, дати охолонути і зберігати в прохолодному місці.

Солодкий перець з розмарином

Потрібно: 1кг болгарського перцю, 180 мл оцту 9%, 3-4 лаврових листка, 2 склянки коричневого цукру (500г), по 1 ч. л. сушеного розмарину, чорного меленого перцю і солі.

Приготування: промити й нарізати перець на смужки по 1 см шириною, або кубиками, викласти в сковороду, додати оцет, цукор, сіль, розмарин і лавровий листок, довести до кипіння, на слабкому вогні проварити півгодини, помішуючи, до карамелізації перцю. Прибрати з плити, викласти в стерилізовані банки, остудити, закупорити і прибрати на зберігання в холод.

Перець фарширований

Потрібно: на 1 кг перцю – 700 г помідорів, 250 г ріпчастої цибулі, 300 г моркви, 30 г коріння петрушки, 10 г зелені петрушки, 1 склянка олії, 20-25 г солі, 40-50 г цукру, 1-2 ст. ложки оцту, 5-6 горошин запашного перцю.

Приготування: великі плоди солодкого перцю вимити, вирізати насіння та знову промити. Цибулю для фаршу нарізати кільцями й обсмажити в олії до золотистого кольору. Коріння почистити, нарізати соломкою і тушкувати в олії до напівготовності. Помідори протерти через велике сито, попередньо видаливши з них шкірку. Томатну масу довести до кипіння, варити 15 хвилин, додати сіль і цукор, оцет, запашний перець і тримати на вогні ще 10 хвилин.

Зелень петрушки подрібнити. Олію прокип’ятити кілька хвилин, охолодити до 70 градусів і розлити в підготовлені банки з розрахунку 2 ст. ложки на літрову банку.

Овочі, приготовлені для фаршу, змішати, пересипати сіллю і заповнити цією масою підготовлений перець. Укласти фарширований перець у банки з олією і залити гарячою томатною масою з приправами. Стерилізувати в киплячій воді: півлітрові банки – 55 хвилин, літрові – 65 хвилин.

Лечо

Потрібно: 6 кг почищеного червоного солодкого перцю, 500 мл томатної пасти, 2 ст. олії, 2 ст. цукру, 1 скл. води, 100 мл. оцту.

Приготування: перець порізати соломкою, змішати з рештою інгредієнтів та варити на маленькому вогні 40 хв. з моменту закипання. Гаряче лечо розкласти в банки та стерилізувати ще 15 хв., закрити металевими кришками. Банки перевернути догори дном, накрити покривалом та залишити охолоджуватися.

Перчик «Взимку пригодиться»

Потрібно: перець, для маринаду (з розрахунку на 1 літру води) – 1 ст. л. солі, 1 ст. л. цукру, 1/3 ч. л. лимонної кислоти, чорний перець (горошком) – на свій смак, лавровий лист – на свій смак.

Приготування: перець помити, почистити (як на фарширування) і ошпарити в окропі 2 хв., потім викласти в чисту банку і залити киплячим маринадом. Кришку стерилізувати 2 хв. і закатати банки. Стерилізувати 10 хвилин у кипячій воді. Закрутити та перевернути догори дном, накрити ковдрою до вистигання. Використовувати для фарширування, а також взимку для салатів.

Перчик пікантний

Потрібно: перець, для маринаду:1 л води, 250 мл оцту 9%, 200 г цукру, 1 ст.л. солі. В кожну банку: кружечок цибулі, 1/2 ч. л. зернят гірчиці, 1 лавровий листок, 1/2 ч. л. духмяного перцю.

Приготування: перець розріжте на 4 частини кожен, видаліть насіння. Розкладіть по банках четвертинки перців, цибулю, зерна гірчиці, запашний перець і лавровий листок. Перець укладайте щільно, щоб якомога більше помістилося в банку. У невеликій каструлі доведіть до кипіння всі інгредієнти для маринаду, мішайте його до повного розчинення цукру. Зніміть з вогню і розлийте гарячий маринад по банках з перцем. Закрутіть кришкою. На дно великої каструлі покладіть кухонний рушник або спеціальну решітку для пастеризації. На рушник (або на решітку) поставте банки з перцем, так щоб вони не торкалися одна одної. Залийте теплою водою на 3/4 висоти банок. Доведіть до кипіння воду, зменшіть вогонь, щоб вода спокійно побулькувала і пастеризуйте 5 хвилин з моменту закипання води. Банки акуратно вийміть, витріть насухо, переверніть догори дном і залиште до охолодження. Маринований перець буде готовий через 1-2 тижні.

Лечо

Потрібно: 1кг болгарського перцю, 1,5 кг помідорів, 0,5 кг цибулі, 0,5 кг вареної моркви, 2,5 ст. л. солі, 1ст. л. оцту, 250 мл олії.

Приготування: з помідорів зняти шкірку. Всі інгредієнти нарізати соломкою. Моркву натерти на грубій терці. Додати сіль, оцет, олію і все гарно перемішати. Сирим накласти в банки і стерилізувати 0,5 л банки – 20 хв. Закатати. Вихід – 8 банок по 0,5 л.

Гострий перчик

Потрібно: 350 г червоного перцю чілі, 3 гілочки кінзи, по 3 гілочки кропу і м’яти, головка часнику, 100 мл виноградного оцту, 1 ч. л. солі, 2 ч. л. цукру, 2 ч. л. коріандру горошком, 5-6 горошин чорного перцю, 2-3 горошини запашного перцю, 1-2 гвоздики, 2-3 лаврових листків.

Приготування: маринований гострий перець буде ідеальним, якщо перці для маринування абсолютно дозрілі. Інтенсивно червоні, без домішки зелених і бурих прожилок. Довгі, не обов’язково прямі стручки з зеленими хвостиками. В ідеалі – зірвані з куща безпосередньо перед маринуванням.

З зелених гілочок кінзи, м’яти, кропу треба обірвати всі листочки. У маринаді не потрібно використовувати стебла. Подрібнювати зелень теж не варто, краще використовувати листочки цілими. Часник розібрати на зубчики, не очищаючи їх. Вони також чудово смакують. Стручки перців помити і проткнути тонким ножем наскрізь. Перець скласти в каструлю і залити холодною водою. Довести до кипіння, варити 2-3 хвилини. Потім вогонь вимкнути і витримати перці під кришкою протягом 15 хвилин. Банку простерилізувати. У каструлю налити 0.5 л води. Додати у воду: спеції, зубчики часнику, всю підготовлену зелень. Довести маринад до кипіння і влити 100 мл виноградного оцту, краще з білого винограду. Використовувати звичайний харчовий оцет не варто, бо пропаде аромат. Кип’ятити маринад 2-3 хвилини, потім зняти каструлю з вогню і дати постояти маринаду 15 хвилин.

У стерилізовану банку на дно викласти з маринаду всю зелень і часник. Акуратно витягнути з каструлі зварені гострі перці, намагаючись не пошкодити їх, і укласти в банку. Залити маринадом, щоб у банку потрапили всі горошини коріандру, чорного і запашного перцю, гвоздика. Відразу закупорити кришкою. Закутати маринований гострий перець в банках теплою ковдрою і залишити до повного охолодження.

Медовий перчик

Потрібно: 5 кг перцю болгарського, 1 л оцту 6% , 360 мл олії, 200 мл меду, 2 ч. л. солі, 1,5 ч. л. кориці, 10-12 шт. гвоздики, 10-12 гор. чорного перцю, 3-5 гор. духмяного перцю, 8-10 лаврових листочків, 2 головки часнику.

Приготування:  перець помити, видалити хвостики і насіння, порізати соломкою або на четвертинки. Оцет, олію і мед довести до кипіння. Додати спеції (крім часнику) і варити 5 хвилин. Всипати в маринад перець, знову довести до кипіння і варити 5-7 хвилин. В стерильні теплі банки покласти зубець часнику, перець, долити маринадом та закатати.

Перцеве варення

Потрібно: 400 г болгарських червоних великих перців, 5 гострих червоних перців, 4 великі яблука (бажано кислі та тверді), 400 г цукру, 40 мл яблучного оцту, 1 зірочка анісу, 4 горошини англійського перцю, 4 шт. барбарису.

Приготування:  перці помити, почистити від насіння, дрібно нарізати разом з яблуками. Порізані яблука і перець покласти у велику каструлю, засипати цукром і залишити у такому вигляді при кімнатній температурі на 24 години.

Поставити каструлю на маленький вогонь, довести до кипіння і варити на повільному вогні протягом 40 хвилин, постійно помішуючи дерев’яною ложкою. Зняти з вогню, подрібнити масу блендером до однорідного стану і знову поставити на вогонь. Додати в масу аніс, англійський перець, барбарис і варити на повільному вогні ще 30 хвилин. Після цього додати яблучний оцет і ще проварити 5 хвилин. Залишити на 24 години. Готове варення довести до кипіння, герметично закрити.

Дуже смакує до м’яса печеного, копченого, шашлика або з хлібом.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *