Травень – чудова пора для пересадження рослин. Роблять це щороку або раз на кілька років. Ця процедура важлива тому, що рано чи пізно земля виснажується, її потрібно заміняти на свіжу.
Крім того, це сприяє поліпшенню аерації землі в горщику. Необхідно пересаджувати рослини, якщо закисла земля або загнило коріння, коли земляна грудка пронизана корінням настільки, що воно пробилося через отвори внизу горщика.
Пропонуємо вам прості правила пересаджування рослин. Підготуйте горщик. Вимийте його, якщо він використовувався раніше. Глиняний горщик замочіть на ніч у воді, щоб позбутися обпаленого вапна, яке при з’єднанні з водою утворює шкідливі для коренів сполуки.
На дно горщика насипте дренаж: керамзит, шматочки цегли або черепки. Засипте дренаж невеликим шаром землі.
Добре полийте рослину, приблизно через годину обережно, притримуючи її разом із земляною грудкою однією рукою, переверніть горщик. Другою рукою акуратно зніміть горщик із земляної грудки.
Щоб було легше їх відокремити, можна легко постукати краєм горщика об тверду поверхню. У епіфітних рослин горщик краще розбити, тому що при відділенні кореня, їх легко можна ушкодити. При пересадженні великої рослини, яка росте в дерев’яному горщику, знімають обручі, а потім дерев’яні частини.
Руками або шпичкою обережно очищають коріння рослини від верхньої землі, намагаючись не ушкодити його. Коріння, що загнило, видаляють. Якщо ви все-таки ушкодили корінь рослини, то присипте зріз товченим вугіллям.
У новий горщик опускають рослину на шар землі так, щоб коренева шийка була трохи нижче країв горщика. Проміжки між старою земляною грудкою, що залишилася, і стінками горщика заповніть новим зволоженим субстратом. Ущільніть землю навколо грудки, поступово підсипаючи ще, поки її рівень не досягне основи стебла.
Полийте рослину. Зверніть увагу, що деякі рослини, які звикли до сухості ґрунту, не потрібно поливати після пересадження, їх просто саджають у злегка зволожений субстрат. До них належать валлота, орхідеї, товстянкові, кактуси.