Війна і видовища, розкіш і убогість… Така нинішня Україна. Одні пишуть славну історію Держави. Інші країну знеславлюють. Час розставить акценти, але не поверне втрати. Залікує рани, але залишить шрами. І багато запитань…
У День пам’яті і примирення секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов сказав, що війна на Донбасі стала для України Вітчизняною, «тому що ми захищаємо свою Вітчизну, свою Україну». Але… одні за Батьківщину воюють, чимало людей бідують, а тим часом «слуги народу» розкошують.
Фотографії у соцмережах з дорогих курортів, де відпочиває так звана українська «еліта», з престижних європейських та американських коледжів і університетів, де здобувають освіту їхні чада, виглядають фантастично і виклично на фоні нинішніх українських реалій.
Чи багато дітей західних політиків вчаться закордоном? Ні. А ось діти керівників бідної України – президента Порошенка, прем’єра Гройсмана, деяких міністрів, зокрема, міністра фінансів Олександра Данилюка, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, депутатів та чиновників гризуть граніт науки далеко від Батьківщини і від війни.
Щодо відпочинку, тут також усе дорого і з шиком. Монако, Шрі- Ланка, Канни, Нью-Йорк… «Золоті діти» українських політиків, чиновників, суддів подорожують світом і зупиняються в елітних готелях.
Як повідомляє ТСН, наприклад, донька голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча Анна у свої 20 років об’їздила мало не увесь світ. Дівчина побувала у Флориді, Арізоні, Римі, Барселоні, Каліфорнії, Грузії, Швейцарії, Амстердамі, Чикаго, Ню-Йорку, відпочивала на пляжах Маямі та Шрі Ланки. Хвалиться у соцмережах фотографіями одного з найдорожчих готелів Лондона, в якому номер коштує 9 тисяч гривень. А в турецькому готелі курортного містечка Белек одна ніч проживання вартує мінімум 16 тисяч гривень. Але це, певно, «дрібничка» для доньки чиновника.
Син очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського також любить розкішне життя. Виставляє світлини з Франції, Нью-Йорка, Канн. Хвалиться у соцмережах білим «Mерседесом» за майже 800 тисяч гривень.
Георгіївська стрічка, серп і молот – так виглядає Instagram сина народного депутата Олександра Гереги. Пишається «совком» Тарас у Швейцарії, де навчається. А ще публікує фото з Канського фестивалю й Домінікани. Переліт на острови коштує від 80 тисяч гривень. Щоправда, судячи зі світлин, хлопець з друзями літає туди чартерним літаком.
А в доньки нардепа Ігоря Котвицького Віолетти лише одна класична сумка «Шанель» вартує 140 тисяч гривень.
Вражає і відпочинок глави Нацбанку Валерії Гонтарєвої. Її торішні канікули на Мальдівських островах обійшлися близько мільйона гривень. Проте чиновниця у своїй е-декларації про це скромно промовчала.
А ще представники української «еліти» люблять працювати у фешенебельних офісах. Як, приміром, керівництво «Нафтогазу». У той час, коли українці віддають останні гроші за «блакитне паливо», його постачальник «Нафтогаз» винаймає дорогі офіси в центрі столиці. Тільки охоронні послуги обійдуться компанії більше двох мільйонів гривень на рік. Площу нового офісу та суму оренди НАК «Нафтогаз України» не розголошує. Як пише «Експрес», у будівлі на вулиці Хрещатик, 7/11, де оселився «Нафтогаз», оренда коштує від 73 гривень на місяць до 456960.
Керівництво «Нафтогазу» похвалилося: вперше за п’ять років компанія отримала прибутки – 21 мільярд гривень. Але не завдяки менеджменту, а… через зростання тарифів на газ для населення і підприємств. Чому б за народні кошти не винайняти дорогий офіс і не підвищити зарплати голові та членам правління НАК? Управлінці отримують майже по 40 тисяч доларів на місяць. Торік у «Нафтогазі» витратили на зарплату 505,65 млн. гривень. Позаторік – «лише» 283,5 млн.
Із великим розмахом розкидається народними грошима керівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв. Водночас, за його словами, «низька ціна газу для населення – корупція». І як це розуміти?
А як розуміти те, що багато політиків крутять носом від «безвізу», яким таки вирішила ощасливити українців Європа? Мовляв, не мають люди грошей, аби по європах мандрувати, краще б удома економіку будували. Тобто, виходить, прості українці мають будувати економіку, а політики, чиновники та їхні родини гарно жити й подорожувати?
Насправді ж, кажуть експерти, чимало політиків не бажають, аби пересічні українці були мобільними й пізнавали світ. Дотепер для багатьох наших співвітчизників пізнанням світу, зокрема -Європи, було заробітчанство. Коли ж люди зможуть вільно їздити за кордон, то побачать, як живуть європейці, тамтешні дороги, ціни і багато іншого. Стане легше налагоджували бізнес-зв’язки без «допомоги» місцевих корупціонерів. Більше студентів їздитимуть на наукові конференції. А освіченими людьми важче керувати й маніпулювати їхньою свідомістю. Бо тепер не політики людям – а люди політикам зможуть розповідати про європейське життя. І вимагати його.
А ще, як пише на сайті телеканалу «24» політолог Микола Давидюк, «слуги народу» захвилювалися про власний комфорт. Зокрема, можна почути таке: «літаки будуть переповненими», «літаки будуть схожі на маршрутки, бо там літатимуть тисячі українців» тощо.
От, халепа. Мабуть, «з горя», декому з них доведеться пересісти на чартери…
Всё точно.Непревзойденное лицемерие и цинизм власть имущих.Ничего не меняется на(именно на!)Украине.Они нас имели,имеют и будут иметь.За что погибли Люди на майдане?За этих жирных,наглых тварей?Революции делают герои,а их плодами пользуются мерзавцы.