Ревінь на городі рвемо – пироги смачні печемо

Ревінь на городі рвемо – пироги смачні печемо

Весна у розквіті. На городі з’явилася перша зелень, підросли і стебла ревеню. Вони мають ніжний кислуватий смак, який у випічці нагадує яблука. Калорійність його всього 16-20 ккал. на 100 гр. свіженьких стеблинок.
Начинку з ревеню кладуть в пироги, чізкейки, ватрушки, готують муси, фруктові супи і пудинги. Киселі і компоти з ревенем відмінно освіжають, а варення та джеми смакують до чаю. Пропонуємо вам цікаві рецепти солодощів із ревенем, які обов’язково потішать ваших рідних.

Ніжний йогуртовий кекс з ревенем

Потрібно: 150 г йогурту, 150 г цукру, 3 яйця, 75 г вершкового масла, 225 г борошна, 100-200 г ревеню, цедра лимона, ваніль, кориця мелена.

Приготування: яйця та цукор збити, додати йогурт, збити, додати борошно з розпушувачем та прянощами, перемішати, додати розтоплене (але не гаряче) масло і нарізаний ревінь, попередньо перемішавши його з невеликою кількістю борошна.

Перекладаємо все у підготовлену форму. Випікаємо у розігрітій до180 гр. духовці приблизно 40-60 хв. Охолоджуємо на решітці до кімнатної температури, потім виймаємо з форми.

Пляцок з румбамбару з киселем

Потрібно: 1 п. маргарину, 4 скл. борошна, 1 п. порошку до печива, 4 яйця, 4 ст. л. кефіру, 1 скл. цукру.

Начинка: 750 мл холодної води, 2 п. киселю, 0,5 скл. цукру.

Приготування: маргарин посікти з борошном, додати всі інші інгредієнти, замісити м’яке тісто. 2/3 ч. тіста розкачати, викласти у змащену форму, зробити високі “бортики”. Решту тіста сховати у холодильник.

Зварити густий кисіль. У 1 скл. холодної води розчинити 2 п. киселю. Окремо закип’ятити 0,5 л води і додати до неї цукор. У киплячу воду влити розчинений кисіль, добре перемішати. Коли маса загусне, зняти з вогню. Гарячий кисіль вилити на тісто, рівномірно розподілити.

Ревінь порізати шматочками 3-4 см. Вмочувати у цукор та викладати на кисіль.

Тісто, що залишилося, відщипувати невеличкими шматочками та викладати зверху на ревінь. Випікати при температурі 200 гр. приблизно 1 годину, поки пляцок не підрум’яниться.

Крамбл з ревеню

Потрібно: для тіста – 100 г вершкового масла кімнатної температури, 110 г натурального коричневого цукру (можна використовувати звичайний), 250 г борошна (1 + 1/2 мірної склянки), дрібка солі.

Для начинки: 10 стебел ревеню, пригорща полуниці (за бажанням), 5 ст. ложок цукру, 4 ст. ложки води, 1 ч. л. (можна більше) свіжого натертого або сухого імбиру (за бажанням).

Приготування: увімкнути духовку на 180 градусів. Наріжте ревінь на палички довжиною з палець, помістіть їх в жаротривку форму, посипте цукром і імбиром, збризніть водою, злегка перемішайте. Якщо ви додаєте полуницю, розріжте ягоди навпіл і додайте до ревеню. Накрийте форму фольгою і запікайте 10-15 хвилин. Під час запікання дістаньте форму і перемішайте ревінь, щоб шматочки рівномірно розм`якшилися.

Поки ревінь запікається в духовці, займіться тістом. Наріжте масло шматочками і змішайте з борошном, цукром і сіллю. Перетріть руками, поки всі компоненти не перетворяться в однорідне сипуче тісто, що нагадує за консистенцією вологий пісок. Весь процес займе не більше 3 хвилин. Дістаньте ревінь з духовки і перемішайте. Зверху насипте тісто,  розрівняйте і помістіть ревеневий крамбл в духовку на 25 хвилин або поки верх злегка не підрум’яниться. Готовий крамбл з ревеню подавайте з вершками або заварним кремом.

Вишневий пиріг

Потрібно: 3 яйця, 2 ст. л. сметани, 3 г розпушувача, 5 ст. л. цукру, 3 ст. л. манки, 400 г вишень, борошно скільки візьме.

Приготування: в мисці перетерти 1 яйце з маргарином/маслом, 1 ст. л. сметани та 2 ст. л. цукру, всипати розпушувач і потроху додавати борошно. Коли суміш почне нагадувати тісто – викинути на дошку, додати ще трохи борошна і замісити еластичне тісто. Трішки відділити для декору верху (не обов’язково), решту – тоненько розкачати і викласти в попередньо змащену жиром та посипану борошном або меленими сухарями форму.

Зверху застелити папір, насипати чечевиці і поставити на 15 хв. у розігріту до 170 градусів духовку. Ревінь почистити, порізати дрібно і разом з вишнями (попередньо розморозивши їх) засипати цукром (3 столові ложки) і поставити на 10 хв. на малий вогонь. В результаті – маєте склянку насиченого компоту і начинку.

Краще пекти корж окремо, щоб потім не було ефекту «закаленця», використовувати чечевицю або квасолю, щоб не дулись пухирці. Отож, на припечене тісто викласти відціджену начинку, зверху обережно залити, збитими з 1 ст. л. сметани, ванількою та манною кашею, двома яйцями.

З  решти тіста зробити сіточку. Випікати 25 хвилин при 170 градусах. Перші 10 хвилин пекти, накривши фольгою. Тісто виходить крихке і ніжне. Начинка – вишнева з приємною кислинкою. Завдяки манці нагадує суфле. Все просто і смачно.

Мафіни з ревенем і корицею

Потрібно: 200 г вершкового масла, 2 яйця, 1,5 скл. цукру, 1 скл. сметани або кефіру, 2-2,5 скл. борошна, 1,5-2 ч. л. соди, 400 г ревеню.

Для посипки: 4 ст. л. цукру, 1 ч. л. кориці, 100 г вершкового масла, 5-6 ст. л. борошна.

Приготування: розігріти духовку до 200 градусів. Спершу потрібно приготувати посипку для мафінів: у розтоплене охолоджене масло додати цукор, корицю та борошно. Перетерти долонями, щоб утворилася крихта. Тепер готуємо тісто.У блендері збити масло з цукром, додати яйця і збивати. Окремо просіяти борошно з содою, додати до збитої суміші і добре збивати знову. Утвориться не рідке, але й не туге тісто (борошно додавати поступово). Викласти тісто у посудину, додати нарізаний ревінь, перемішати. Змастити формочки для кексів олією, викладати тісто, зверху посипавши щедро посипкою, вдавлювати її руками. Випікати  20-25 хв. при температурі 200 градусів.

Ватрушки з ревенем

Потрібно: 500 г борошна, 250 мл молока, 100 г вершкового масла, 2 яйця, 3 ст. л. цукру, 2 ст. ложки меду, 14 г сухих дріжджів, щіпка солі, 1 кг ревеню посипати цукровою пудрою, 1 яйце розмішати з 1 столовою ложкою молока.

Приготування: злегка розігріти молоко з медом і цукром, помішуючи, щоб повністю розчинився цукор. Змішати борошно з дріжджами і сіллю, влити тепле молоко, додати яйце і розтоплене вершкове масло. Замісити тісто – воно має бути м’яким. Борошна не досипати! Залишити в теплому місці на годину. Потім тісто обімнути, сформувати кульки, вагою близько 60 г і покласти у форму. Залишити ще на 20 хвилин. Потім, за допомогою склянки, дном зробити заглиблення. Викласти туди ревінь, посипати цукром і змастити боки булочки яйцем з молоком.

Варення з ревенем і полуницею

Потрібно: 500 г полуниць, 500 г ревеню, 1 кг цукру, 1 лимон.

Приготування: полуницю помити, перебрати і розрізати вздовж на 4 частини. Ревінь помити, почистити і порізати на шматочки 1 см. Лимон помити, порізати разом зі шкіркою. Всі інгредієнти частинами скласти у каструлю, кожен з шарів, включаючи верхній, пересипати цукром. Накрити кришкою і залишити на ніч. Варити варення до загустіння. Готове варення викласти в стерилізовані банки і закатати.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *