Рятуємо овочі без хімії

Рятуємо овочі без хімії

Звичайні підручні засоби часто рятують від недуг рослини на вашому городі.

А саме:

  • Проти попелиці ефективний відвар деревного попелу. Просійте 330 г попелу, залийте окропом і кип’ятіть 20 хв. Відстояний відвар процідіть, долийте водою до 10 л і обприскуйте.
  • Кліщів треба знищувати відразу, як тільки їх виявили на рослинах. 60 г порошку гірчиці заваріть в 1 л води й настоюйте три доби в щільно закритому посуді. Розведіть у 20 л води, обприскуйте уражені кліщем рослини.
  • 200 г цибулиння залийте 10 л води, настоюйте15 годин, процідіть, обприскуйте проти павутинного кліща.
  • 100 г свіжих, дрібно нарізаних стручків гіркого перцю кип’ятіть на повільному вогні в літрі води 1 годину. Охолодіть, перелийте у скляний посуд, дайте настоятися протягом двох діб. 50 г цього відвару розведіть в 10 л води – обприскуйте проти дрібних гусениць.
  • 1,2 кг зеленого бадилля картоплі настоюйте 4 години на воді. Додайте воду до 10 л і обробляйте рослини, на яких з’явилися попелиці або павутинний кліщ. Бадилля можна заготовити про запас. Його висушують в тіні. Сухого бадилля для приготування настою достатньо 600-800 г.
  • Гіркий полин збирають у період цвітіння, пров’ялюють. 1 кг такої маси протягом 15 хвилин кип’ятіть у невеликій кількості води, охолодіть, процідіть, долийте воду до 10 літрів. Застосовуйте проти листогризучих гусениць.
  • Деревій звичайний, багаторічну рослину з приємним запахом, збирають на початку цвітіння, висушують. 800 г сухої трави запарте в окропі (тримати півгодини), долийте воду до 10 л, настоюйте дві доби. Використовуйте проти попелиць, мідяниць, яблуневої молі, листогризучих шкідників.
  • Засіб проти мідяниць дуже простий. Голки 1-літнього приросту сосни (2 кг) залийте річковою або дощовою водою (8 л). Настоюйте 5-7 днів у тіні, щодня перемішуючи. Для обприскування беріть 1 л настою на 1 відро води.
  • Розчин полину знищує будь-яких листогризучих гусениць. 1 кг добре пров’яленої надземної маси полину кип’ятіть 10-15 хвилин у невеликій кількості води. Охолодіть, процідіть, розбавте водою до 10 л (додайте 40 г господарського мила).
  • Совка й капустяний білан бояться лопуха. Листя цієї рослини (1/3 відра) подрібніть, інші 2/3 залийте водою і настоюйте 3 дні. Рослини обприскуйте 3-4 рази з проміжками 6-8 днів.
  • 0,5 кг часнику розітріть і залийте водою в 3-літровій банці. Настоюйте 3 доби в темному і теплому приміщенні, процідіть. На 10 л води – 50 г настою і 50 г господарського мила. Ефективно діє й проти попелиці.

НЕ ЗАЙВИМ БУДЕ НАГАДАТИ

Працюючи з рослинною сировиною не забувайте про запобіжні заходи. Адже всі засоби, хоча вони й рослинного походження – отрута. 

Ніколи не їжте, не пийте воду і не куріть там, де ви обробляєте рослини. Не торкайтеся брудними руками обличчя, а після роботи ретельно вимийте їх.


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *