Навіть якщо ви ніколи не вирощували квітів, не могли не звернути увагу на такі яскраві й гарні квіти, як гортензія. Вони різнобарвні і прикрасять будь-який сад або квітник. Гортензії – справжні аристократки, що царюють у саду наприкінці літа й на початку осені. Вона невибаглива рослина, але дуже чутлива до яскравого сонячного світла. Не всі садові квіти добре переносять глибоку тінь, але гортензії вона неодмінно сподобається.
Не варто садити гортензію на сонячних місцях, бо чим більше яскравого світла на неї потрапляє, тим меншими виростають суцвіття і нижчою буде сама рослина. Ця рослина любить вологий ґрунт. Якщо погода посушлива, то рослині, швидше за все, знадобиться щоденне поливання. Для того, щоб гортензія прекрасно розвивалася, не можна допускати пересихання ґрунту. Підсихати може лише верхній шар, але коренева система гортензій має бути у вологій землі.
Гортензіям потрібні досить часті підживлення мінеральними й органічними речовинами – два-три рази на місяць буде достатньо для утворення великих і гарних суцвіть. Для гортензій продають спеціальне добриво, наприклад, “азалія”. Щоб створити кислотність ґрунту, яка потрібна гортензії, можна посадити поруч хвойне дерево – його опалі голки підкислять ґрунт.
Ці квіти мають властивість розростатися й утворювати занадто важкі для своїх стебел суцвіття. Тому великі кущі гортензій радимо підперти або обв’язати, щоб стебла не зламалися.
Кущі гортензій, які квітують протягом кількох років, варто періодично омолоджувати, обрізаючи наприкінці вересня – початку жовтня слабкі та старі пагони. Також використовують метод вкорочування деяких молодих пагонів – навесні ця дія спровокує більш інтенсивний ріст.
Поради:
– чим нижче стрижете пагони – тим гарніше і крупніше квітує гортензія. Якщо обрізаєте на 2 пари бруньок нижче старого суцвіття – то квітів буде багато, але дрібніших, якщо залишаєте 2 пари бруньок на гілці – то суцвіть буде менше, але великих;
– гортензії добре переносять наші зими, але лише в тому випадку, якщо кущі ретельно вкриваються. Якщо зими дуже суворі, то для гортензії варто споруджувати такий же зимовий каркас, як і для троянд;
– якщо зарано зняти укриття, то можуть вимерзнути квіткові бруньки, пізно – вони випріють. Найоптимальніше – поступово знімати укривний матеріал, орієнтовно – пізніше, ніж з кущів троянд. Коли піднімаєте стебла, обов’язково обгортайте кущик лутрасилом від весняних заморозків;
– деревоподібна і мітельчаста гортензії квітують на пагонах поточного року, крупнолиста – минулого. Деревоподібну і мітельчасту на зиму не варто обрізати, краще це зробити навесні. А крупнолисту – саме восени слід обрізати старі суцвіття і пригнути до землі, добре вкривши від вимерзання.