Щоб сад вродив рясно, доглядаймо вчасно: у лютому варто братися за обрізку дерев

Щоб сад вродив рясно, доглядаймо вчасно: у лютому варто братися за обрізку дерев

Для того, щоб сад стабільно приносив урожай, а також знизити ризик зараження дерев хворобами й комахами-шкідниками, сад треба вчасно й правильно обрізати. Знати про це повинен кожний садівник. Проводити обрізку потрібно вкрай акуратно й гранично обережно.

Важливо знати, що обрізка дерев трохи знижує кількісні показники врожайності. Але при цьому позитивно відображається на якості самих плодів. Обрізка безпосередньо впливає на поліпшення економічних показників і ефективності вирощування плодів у садовому господарстві. Плоди збільшуються в розмірах, підвищується їхня якість. Знижується ризик ушкодження плодів комахами–шкідниками й різними захворюваннями.

Існує безліч навчальних посібників по догляду за садом, у них описані різні способи обрізки, й починаючому садівникові часом дуже важко вибрати щось одне. Рекомендується в першу чергу освоїти ази даної агротехнічної операції. Наприклад, обрізаючи молоді дерева, ми видаляємо ті гілки, які ростуть від стовбура під гострим кутом, гілки із тріщинами. Через 4-7 років, якщо їх не обрізати, вони просто відламаються або відпадуть.

Головне завдання обрізки молодих дерев – це формування крони й регулювання росту рослини. Наприклад, яблуням і грушам досить 3-метрової висоти, і крони такої ж ширини, для слив досить 2,5-метрової висоти, і 2-метрової для вишні. Обрізаючи однолітні гілки, ви, тим самим сприяєте наповненню кінців цих гілок, так званою, плодовою деревиною. Якщо прорідити крону, то в такий спосіб можна створити ідеальні умови доступу світла для кожного листочка й кожної гілочки.

Також слід звернути увагу на новітню методику обрізки старих і високих, до 10 метрів дерев. Ця методика також підходить і для формування тих дерев, які зазнали обрізку багато років тому.

Донедавна, професійні садівники радили знижувати висоту дерева, обрізаючи кістякові гілки на 1-2 метра поступово, через кожні два-три роки. Така обрізка проводиться доти, поки дерево не придбає потрібних габаритів і розмірів. Це помилковий метод. Обрізаючи дерево таким чином, садівник змушений постійно обрізати плодоносні гілки. Цей метод обрізки помилковий. Він змушує садівника постійно зрізати з дерева гілки, що приносять урожай. На їхньому місці виростають так звані пагони–вовчки, які через два роки починають плодоносити. І на наступному етапі формування крони їх теж доведеться обрізати. Так відбувається постійно.

Для цього пропонується новий метод обрізки. Південну сторону крони, усі кістякові гілки, обрізають на необхідну висоту – 3 метри від землі, обов’язково з перекладом на бічну гілку, північну частину крони не чіпають. Вовчкові пагони, що з’являться через рік, потрібно буде прорідити, трохи вкоротити й сформувати на плодоносіння. По закінченні 2-3 років таку ж процедуру проводять і з північною стороною крони. Така двоетапна обрізка не послабить рослину, і при цьому можна щороку збирати врожай з омолодженої частини дерева.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *