Степан Барна: Тернопільщина взяла курс на підтримку кооперативного руху

Степан Барна: Тернопільщина взяла курс на підтримку  кооперативного руху
Про важливість розвитку кооперативного руху в області наголосив під час засідання колегії департаменту агропромислового розвитку голова Тернопільської ОДА Степан Барна. За його словами, популяризація кооперативного руху – одне з найголовніших завдань у галузі сільського господарства. Станом на 1 вересня у Тернопільській області зареєстровано 34 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що дозволяє посісти у всеукраїнському рейтингу 12 місце. Найбільше ж діючих кооперативів – у Кременецькому районі.

barna-1

«Тернопільська обласна державна адміністрація взяла курс на підтримку кооперативного руху, який залишається незмінним. На жаль, поки що не має розуміння важливості цього питання у Теребовлянському, Збаразькому, Підгаєцькому і Монастириському районах, адже це саме ті райони, де не створено жодного кооперативу», – зазначив очільник Тернопільщини.

Як позитивний приклад розвитку кооперативного руху Степан Барна навів родину Парубочих із села Жизномир Бучацького району, яка пропрацювала в Італії 8 років та повернулася в Україну, аби на місці налагодити власну справу.

«Зараз сім`я тримає 8 корів. Ми допомогли родині з обладнанням і сьогодні вона самостійно працює, розвиває власну справу і сплачує податки. Загалом на підтримку кооперативного руху в області виділили майже 600 тисяч гривень. Якщо збільшиться кількість охочих зайнятися кооперативним рухом, то крім підтримки з боку ОДА, збільшиться й фінансування», – підкреслив Степан Барна.

Також він наголосив на важливості розвитку садівництва. Наразі лідерами на території області є фермерське господарство «ГАДЗ» і ТОВ «Україна».

Водночас, на думку голови Тернопільської ОДА, приїзд Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана на Тернопілля 20 липня, був знаковим з точки зору необхідності підтримки сільського господарства та малого фермерського руху. Зокрема, було озвучено, що в проекті бюджету на наступний рік передбачать щонайменше 1 мільярд гривень на підтримку малих виробників і представників сільськогосподарського комплексу.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *