Сьогодні: Четвер. 10.07.2025

Столова, лікувальна чи лікувально-столова: як обрати мінеральну воду для ваших потреб

Столова, лікувальна чи лікувально-столова: як обрати мінеральну воду для ваших потреб

Ми давно вважаємо мінеральну воду важливою частиною нашого щоденного життя. Вона освіжає і втамовує спрагу в спеку, часто стає супутником людей, які ходять у спортзал або на прогулянці. Однак не всі пляшки з написом «мінеральна» підходять для щоденного вживання. У той час як деякі води можна вживати без обмежень, інші можна пити лише за показами лікаря. Тож як визначити, що вам потрібно: столова, лікувальна чи лікувально-столова вода?

Мінералка — це природна вода, яка містить мікроелементи, гази та розчинені мінеральні солі. Дощова або тала вода проходить крізь шари гірських порід, надаючи їй необхідні речовини, що сприяє природному формуванню її складу. «Спеціалізація» води визначається як концентрацією цих речовин, так і глибиною джерела. І навіть якщо мінералки виглядають однаково в пляшках, їхній вплив на організм може бути дуже різним. Високий вміст мінералів може бути корисним при деяких захворюваннях, але й шкідливим при безконтрольному вживанні. Звичайна столова вода, з іншого боку, більш універсальна, але має менший лікувальний ефект. Завдяки численним супермаркетам можна обрати й купити мінеральну воду з доставкою.

Яку мінеральну воду обрати: їх види та особливості

Нижче розберемо 3 основні види мінеральної води: столову, лікувальну та лікувально-столову. Пояснимо їхні переваги, кому вони підходять, як їх правильно вживати та на що звертати увагу на етикетці:

  1. Столова мінеральна вода — має мінералізацію до 1 г/л. Підходить багатьом людям, її можна вживати щодня в якості питної води. Популярні бренди — Моршинська, Карпатська Джерельна, BonAqua. Крім м’якого смаку вода містить мікроелементи.
  2. Лікувально-столова мінеральна вода — має мінералізацію до 10 г/л. Через лікувальний ефект її призначають лише після консультацій пацієнтам з певними порушеннями. Вживають її обмежено курсом до 3 тижнів, відомі бренди — Трускавецька, Миргородська, Поляна Квасова. Через легкий терапевтичний ефект така вода покращує функції печінки, шлунково-кишкового тракту та обміну речовин.
  3. Лікувальна мінеральна вода — має мінералізацію вище 10 г/л. Її призначають лише за медичними показаннями, адже її вживають як ліки. Відомі бренди — Єсентуки 17, Арзні, Нафтуся (з джерела). Лікувальна мінералка корисна при
    хворобах шлунку, печінки, підшлункової залози, сечовидільної системи. Проте висока концентрація мінералів може бути небезпечною при самостійному споживанні.

Хоча газування не впливає на лікувальні властивості, проте газовану воду краще не пити людям з гастритом, метеоризмом або підвищеною кислотністю. На етикетці має бути зазначено, чи є газ природним чи штучним. Обирайте воду не лише за етикеткою, а й за її властивостями.

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *