Страхування багажу: так чи ні

Вирушаючи в подорож за кордон, досвідчені туристи в обов’язковому порядку купують поліс медичного страхування, щоб убезпечити себе від непередбачених фінансових витрат в разі форс-мажору. А як щодо страхування особистих речей і багажу? Так чи необхідно це, якщо є туристична страховка як зробити?

Навіщо потрібна страховка на багаж

Страховка на багаж покликана вберегти вас від фінансових втрат у випадку зникнення ваших особистих речей. Багаж може бути втрачено в аеропорту, під час завантаження/розвантаження літака, при пересадці в іншому місті, тощо.

Крім того, всі ми знаємо, наскільки «акуратно» навантажувачі звертаються з сумками пасажирів. Дивитися боляче. Псування речей – явище вкрай образливе і поширене, і спробуй доведи авіакомпанії, що саме вона винна в втраті і тим більше псуванні вашого майна. Страховка багажу потрібна для того, щоб компенсувати ваші збитки при настанні страхового випадку.

А скільки мені виплатять за зіпсовані або втрачені речі?

Вам, швидше за все, відомо, що під час перельоту відповідальність за ваші особисті речі несе авіакомпанія, якою ви летите. У разі втрати багажу (в аеропорту, при навантаженні або розвантаженні, під час пересадки) перевізник виплатить вам компенсацію. Зазвичай, вона становить 15-25 доларів США за 1 кілограм ваги валізи/сумки/рюкзака.

Добре, якщо ця сума покриває вартість усіх ваших втрачених речей. Але як бути, якщо у валізі дизайнерські речі вартістю в тисячі євро? Навряд чи така компенсація вас задовольнить.

При оформленні страховки ви самі визначаєте загальну вартість своїх речей і вказуєте її в договорі. Мінімальна страхова сума складе 500 у.о. На свій розсуд ви можете збільшити її до 2500, а в деяких випадках і більше.

А якщо я везу з собою дуже цінні речі, чи можу я застрахувати їх окремо?

Зазвичай, для більшості клієнтів звичайної страховки багажу буде цілком достатньо. Можна застрахувати коштовності, хутро, антикваріат, цінні папери, але це окремий вид страхування.

Що є і не є страховим випадком?

Стандартний» договір передбачає виплату компенсації при:

  • втраті багажу;
  • псуванні багажу під час перевезення;
  • втраті і псуванні багажу під час стихійних лих, пожежі, пограбування, ДТП, теракту, військових дій, тощо.

Страховик не виплатить вам компенсацію, якщо ви самі недбало ставилися до своїх речей (наприклад, залишили сумку без нагляду). У разі якщо буде зафіксовано алкогольне або наркотичне сп’яніння застрахованого, виплат ніяких не буде. Також компенсація не передбачається при конфіскації багажу або при його псуванні гризунами чи комахами.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *