Те, чого Ви не знали про читання. Факти, що примусять Вас стати книголюбом

Те, чого Ви не знали про читання. Факти, що примусять Вас стати книголюбом

Читання здавна було звичкою аристократії, а пізніше – інтелігенції. Розумні люди завжди відчували потяг до нових знань, який задовольняли читанням книжок. На щастя, ті часи, коли книги були надзвичайно дорогими й важкодоступними, давно минули. На сьогодні кожен із нас має нагоду стати розумнішим завдяки читанню книжок. Втім, збагачення знань – не єдина причина, чому варто полюбити читання. Ми зібрали кілька маловідомих, але надзвичайно корисних фактів про те, як читання впливає на наш мозок, ознайомившись із якими, Ви неодмінно захочете стати книголюбами.

Читання продовжує життя

2013 р. вчені з Медичного  центру Університету Раша в Чикаго виявили, що ті, хто за життя любив проводити час із книгами, значно рідше страждали від інсультів та мали менше уражень мозку, ніж ті, хто не мав звички читати книжки. Причина цього в тому, що читання активізує нейронні зв’язки, що відповідають за когнітивну діяльність та сприяє оновленню нейронних шляхів, що й убезпечує наш мозок від небезпечних хвороб, наприклад, інсультів чи хвороби Альцгеймера.

Читання допомагає позбутися безсоння

Яскраве світло, що випромінює екран телевізора, чи монітор комп’ютера, збуджує зорові рецептори, внаслідок чого настає загальне збудження організму. Тоді як читання книжки допомагає зменшити контраст як на фізичному (зоровому), так і на психологічному рівнях. Читаючи книжку перед сном, ми поступово позбавляємося нервового напруження, що є сигналом для мозку про перехід у фазу засинання. Ось чому люди, які не звикли подовгу читати, прочитавши кілька сторінок, засинають.

Читання поліпшує здатність до емпатії

Наш мозок не відрізняє реальних і вигаданих подій. Наш власний провал на іспиті та розчарування в коханні героя улюбленої книги для нього – одне й те ж саме. Саме тому ми так легко віримо в те, чого не бачили на власні очі, а лише уявили, як це могло статися. І саме тому ми так легко уявляємо події з книжок і так ревно переймаємося долею улюблених героїв – згадайте, скільки разів Ви плакали в дитинстві, дізнавшись, що Гуси-Лебеді вкрали Оленчиного братика, або що Русалонька стала морською піною. Ось чому, читаючи, ми ніби вправляємося у здатності співпереживати, що, зрештою, робить нас більш чуйними.

Читання покращує вміння боротися із труднощами

В Університеті Торонто у Канаді провели дослідження, метою якого було дослідити вплив читання на соціальні навички. Як наслідок, учені дійшли висновку про те, що ті, хто любить читати, краще взаємодіють із довколишнім світом, легше знаходять спільну мову з людьми та знаходять вихід зі складних ситуацій. Пояснити це можна тим, що читаючи, ми взаємодіємо з вигаданими персонажами, а потім проектуємо цей досвід на реальність. Внаслідок цього ситуації з книжок стають прекрасним прикладом і підказкою, як вчинити в тій чи іншій ситуації.

Таким чином, читання сприяє покращенню Вашого здоров’я  та самопочуття. Якщо Ви хочете приєднатися до поціновувачів літератури, саме час відкрити для себе інтернет-книгарню booklya. Адже тільки тут Ви знайдете:

  • Художню, наукову та прикладну літературу на будь-який смак;
  • Книги з різних авторитетних українських видавництв;
  • Доступні ціни;
  • Вчасну доставку по всій Україні;
  • Акції та подарунки.

Інтернет-магазин booklya – це зручна альтернатива звичайним книгарням. Поспішайте оформити замовлення та отримайте знижку на акційні товари.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *