В об’єктиві Олексія Тексомоліки лише щирі емоції та почуття. Герої його фотосесій – неординарні, безнадійно закохані пари. На думку Олексія, фото як лакмусовий папірець показує справжність почуттів. Фальш відчувається відразу.
Олексій Тексомоліка за освітою маркетолог. Він пробував свої сили у різних сферах – писав вірші, займався музикою, дизайном. Фотографуванням захопився у двадцятирічному віці. Із часом хобі переросло в улюблену роботу.
– Перший фотоапарат подарувала мені мама, – розповідає хлопець. – Він два роки лежав без діла, а потім я вирішив спробувати фотографувати і зрозумів, що це заняття приносить мені задоволення. Згодом експериментував з дідусевим плівковим фотоапаратом. Проявляння фото – це особлива магія. Цей процес неможливо описати. Його можна тільки відчути.
Фотографування допомогло Олексію навчитися спілкуватися з людьми і відкрити себе. Перед фотосесією Олексій намагається подружитися зі своїми моделями. Зізнається, ідеально, коли вдається знайти спільну мову за три хвилини. Це вже значна частина успіху. Потрібно стати другом для своїх моделей – це допоможе їм розслабитися і бути собою.
Найбільше любить фотографувати закоханих різного віку. У соцмережах хлопець пропонує безкоштовні фотосесії для цікавих і щасливих закоханих пар, обирає для них неординарні образи і створює справжні фотоісторії їх почуттів.
– Цікавіше працювати зі старшими, – каже Олексій. – Вони дуже особливі, адже своє почуття пронесли крізь роки. На жаль, на вулиці рідко можна зустріти літніх людей, які йдуть, тримаючись за руки. Якщо ж їх знайдеш, вони чомусь соромляться. Я кілька разів знімав пари, яким за 50. Але це були іноземці.
Для фотосесій чи важливих подій Олексій радить шукати «свого» фотографа, який зможе вас зрозуміти, який імпонує вам як людина.
– Зазвичай, усі хочуть побачити себе на фото щирими, – додає він. – А це важко, якщо немає взаєморозуміння між моделлю і фотографом. З іншого боку уже важливо, коли людина сама собі подобається. Це 70% успіху. Коли ж люди не задоволені своєю зовнішністю, працювати важко.
Цього року Олексій фотографував закоханих не лише в Україні, а й у Відні, Венеції і Будапешті.
– За кордоном знімати колоритніше. Більше метушні, пересічення різних культур і традицій, – розповідає хлопець. – У Бельведері у нас був дуже смішний випадок. Під час фотосесії молодят ми натрапили на групу японських туристів. Як виявилось, у їх культурі руді дівчата приносять щастя, а у нареченої якраз був такий колір волосся. Вони підійшли до неї, просили автограф. Це було дуже несподівано, але фото з ними вийшли колоритні.
Олексій зізнається: хоч за кордоном працювати цікаво, однак жити хотів би в Україні. Хлопець знає англійську, зараз вивчає італійську. Каже, це дуже допомагає в роботі. За допомогою фотоапарата він намагається зберегти людські емоції.
– Події минають, почуття змінюються, спогади стираються з пам’яті, а на фото все залишиться таким же яскравим і живим назавжди, – каже він. – Мені хочеться зафіксувати ці емоції, зупини мить щастя, щоб через багато років людина могла відкрити альбом чи папку з фото і пригадати, що вона відчувала в цю мить.
Олексій Тексомоліка незабаром потішить тернополян двома цікавими виставками. Перша – про різні типи характерів людей, їх психологію, особливості, їх справжність. Друга виставка буде пов’язана з Україною і відображатиме сучасні реалії.
«Наш ДЕНЬ» бажає Олексію успіхів, наснаги у творчості та своєю роботою надихати людей бути щирими і справжніми.
Юля ТОМЧИШИН.