Тернополянам про субсидії готівкою – що зміниться восени й де отримати?

Тернополянам про субсидії готівкою – що зміниться восени й де отримати?

Станом на 1 вересня 2019 року в Тернопільській області понад 45 тисяч домогосподарств отримували житлові субсидії. З 1 жовтня функція виплати цієї допомоги переходить з центрального рівня на місцевий. Одержувачі субсидії самостійно обиратимуть, куди їм перераховуватимуться кошти державної допомоги.

Про зміни розповів директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський.

– З жовтня пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаватимуть у двох формах – грошовій безготівковій та готівковій. Пільги у безготівковій формі призначатимуть усім пільговикам в автоматичному режимі, оскільки надаються безготівкові субсидії через «Ощадбанк». Цей механізм розроблено для того, щоб тим людям, які вже звикли до звичної процедури, було простіше. Зокрема, це розраховано на людей літнього віку, – зазначив Вадим Боярський.

Щодо пільг у готівковій формі, то їх призначатимуть усім охочим на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня) з початку опалювального (неопалювального) сезону. Кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який час. При цьому пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги.

– Для виплати житлових субсидій у готівковій формі за серпень 2019 року надано реєстри до Мінсоцполітики України на понад 23 тисячі домогосподарств і 7628 одержувачів для перерахування житлових субсидій у грошовій безготівковій формі, – повідомив Вадим Боярський.

Зверніть увагу: з 1 жовтня субсидії будуть виплачувати не в Пенсійному фонді через відділення «Ощадбанку», а у місцевих управліннях соціального захисту, через банк, який отримувач може обрати самостійно.

Кому призначають і хто не може претендувати на пільгу?

Згідно із законодавством України, право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

Перед тим, яке звертатися по субсидію, слід зважити, що не всі зможуть скористатися пільгами.

Житлову субсидію не призначать (у тому числі на наступний період), якщо:

  • опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв. м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. м для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають 3 і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
  • будь-хто із складу домогосподарства або члени їхніх сімей мають у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда). Це не стосується транспортних засобів, одержаних безоплатно чи придбаних на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення;
  • у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією податкової служби, Пенсійного фонду в них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони або за них не сплатили єдиного соцвнеску в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
  • будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із його складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних) згідно із соціальною нормою житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тисяч гривень;
  • структурний підрозділ з питань соцзахисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг житлово-комунального господарства, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;
  • громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не сплачує суми до повернення;
  • у складі домогосподарства або сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

За наявності зазначених обставин (крім п 1,7) субсидія може призначатись за рішенням комісії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов. Також комісія має право призначити субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30% соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства, яке складається із непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі.

Віктор ПЕРЕШЛЮГА.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares