У неділю, 19 травня, на Театральному майдані в Тернополі всьоме відбулися «Наукові пікніки». Цікаве дійство об’єднало понад 300 учасників та десятки навчальних закладів з усієї області. Юні науковці продемонстрували півтисячі цікавих винаходів та незвичайних дослідів та експериментів.
– Тема цьогорічних пікніків – рух, – розповіла співорганізаторка «Нукових пікніків» у Тернополі Христина Білінська. – Тема актуальна для багатьох наук: і хімії, і біології, і математики, і навіть мистецтва. Тішить, що цього року нам вдалося зібрати 48 команд. Їх винаходи та дослідження вражають. Метою нашого заходу є популяризація науки серед сучасного покоління.
«Наукові пікніки» відвідали більше тисячі тернополян і гостей міста. Привітав учасників та гостей зі святом науки та винахідництва голова ТОДА Степан Барна.
– Наукові пікніки – унікальна подія, – зазначив він. – Цей захід дає нам можливість наповнюватися ідеями та змістом. Хочу, щоб ви як молодь були активними та креативними і проявляли себе по всій Тернопільській області. Тому закликаю приєднуватися до ініціативи наукових пікніків, а з боку Тернопільської обласної державної адміністрації, Міністерства молоді та спорту України ми підтримували та будемо підтримувати цю ідею.
Команда студентів Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка «Країна Дошкіляндія» працювала на п’яти локаціях. Зокрема, юні науковці демонстрували, що вогонь може горіти на руці та не обпікати її, повітряну кульку можна надути за допомогою соди і оцту, з лимона зробити вулкан, а паперові квіти розквітають у воді. Також студенти організували для діток ляльковий театр.
Команда Галицького коледжу представила різні екосистеми, рух води через субстрати та судини рослин.
– Для дітей ми розробили модель опорно-рухової системи людини та стенд, де чітко видно рух крові по судинах. – розповідає викладач Галицького коледжу Тетяна Нападій.- Юні дослідники могли самостійно скласти коло кровообігу.
Приїхали у Тернопіль і юні винахідники з Бережан. Команда центру дитячої та юнацької творчості “Робознавці” під керівництвом Ярослава Стефанюка представили тернополянам та гостям міста барабан-самограйку та bluetoot-машинку на платформі Arduino Pro Mini, яка керується з будь якого смартфона на ОС Android.
На “Наукових пікніках” тернопільські підприємці та студенти представили власні розробки електровелосипедів. Крім того, гості пікніків змогли оглянути електромобіль “Тесла”.
«Наукові пікніки» у Тернополі з кожним роком набувають все більших масштабів і стають все цікавішими. Цьогоріч захід відвідало більше півсотні представників з інших міст, щоб перейняти успішний досвід проведення таких заходів. У Тернопіль приїхала і представниця Варшавського Центру Науки “Коперника”.