Цінність випробувань

Цінність випробувань

Цінність випробувань
На зорі своєї юності я ніяк не могла збагнути суть слів із пісні «цінуй випробування, що послав тобі Господь». Я задавала собі запитання: як можна цінувати випробування, якщо вони приносять прикрість в життя людини? І оскільки моє дитинство, яке плавно переходило в юність, було безтурботним і безхмарним, то я схилялася до думки, що коли випробування й існують, то вони точно призначені не для мене, а для інших людей. В мене все гаразд і так буде завжди! Але…
Закінчивши дев’ятий клас, я сильно травмувала праву ногу і мені не давали шансів на те, що я буду ходити.
В десятому класі я серйозно захворіла, моє тіло мучили сильні болі і я знаходилася між життям та смертю.
Коли я була в одинадцятому класі, в мами стався зовнішній крововилив і її теж ледь врятували з милості Божої.
Коли я навчалася на другому курсі педагогічного університету, в моєї старшої сестрички виявили рак головного мозку і за три тижні вона згасла, проживши лише 28 років.
Через шість років після її смерті захворів тато і вкоротив собі віку. Від пережитого шоку я не могла довший час ходити, тому що не відчувала своїх ніг і не могла добре говорити.
А через рік в мене відкривається кровотеча через ліве вухо, мені роблять надзвичайно складну операцію на голові і я майже повністю втрачаю слух на ліве вухо. За півтора року я перенесла п’ять лороперацій.
Так я зрозуміла, що випробування приходять в життя без попереджень. І вони приходять в життя не окремих вибраних людей, а до кожного, лише в різному вигляді. Їх надто боляче переживати. Стає дуже дискомфортно, коли нас зненацька застають випробування.
Але, оглядаючись на пройдену з Богом дорогу, я зрозуміла, чому потрібно цінити випробування.
По-перше: випробування вчать нас смиренню! «Тільки послухом уха я чув був про Тебе, а тепер моє око ось бачить тебе…» (Йова 42:5). Коли в моєму житті було все гаразд, я не відчувала і не розуміла, наскільки я залежна від Бога. Пережиті труднощі навчили мене цілком і повністю смирятися під могутню Божу руку.
По-друге: випробування зближують нас з Богом! «Ніхто-бо не може до Мене прийти, як Отець, що послав Мене, не притягне його…» (Івана 6:44). Саме переходячи через випробування, я відчула, як Бог з безмежною Батьківською любов’ю притягував мене до Себе, щоб я могла зрозуміти і усвідомити повну залежність від Нього.
По-третє: у випробуваннях Бог показує, який Він Величний! «О Господи, Боже! Ти небо та землю створив Своєю потужною силою та Своїм витягненим раменом, – нічого для Тебе нема неможливого! (Єремії 32: 17). Коли моя сестричка лежала в лікарні, я, поспішаючи до неї, стрімголов перебігала дорогу не на пішохідному переході. Я була ще на середині дороги, як за декілька сантиметрів на мене на величезній швидкості мчав автомобіль. До протилежного тротуару ще було неблизько, і я відчула, як якась невидима сила миттєво штовхнула мене туди. Я отямилася вже на тротуарі, і всі люди, які там були, просто завмерли від побаченого. Я вірю, що це Бог в такий надзвичайний спосіб зберіг мене. Коли не стало батька і я майже жила в лікарнях, був фінансово скрутний період в житті моєї сім’ї. Якось після служіння до мами підходить одна жіночка, дає гроші і каже: «Візьми, це тобі від Господа!». Вона не знала, що ми переживаємо фінансово скрутні часи, ми нікому про це не говорили, але Бог, щоб показати нам, який Він Всемогутній, спонукав її дати моїй мамі ці кошти.
По-четверте: у випробуваннях Бог показує нам, що Він – наш захист, сила і допомога! «Бог для нас – охорона та сила, допомога в недолях, що часто трапляються!» (Псалом 45:2). Якось, це була перша осінь після смерті батька, я з молоддю поверталася після з’їзного служіння з Рівненщини і в нашому автомобілі відлетіло заднє колесо. За нами їхала фура. І то справді велика милість Божа і охорона, що наш водій зміг повернути вбік, і ця фура промчала попри нас на великій швидкості. Ми вийшли з машини і просто під відкритим небом почали дякувати Богові. Ми справді побачили Його захист і охорону.
Коли приходять випробування в життя, ми зустрічаємо їх із страхом, переживаннями, сльозами. Але, дорогий друже, запам’ятай, що сьогоднішні випробування твого життя завтра можуть стати для когось великим свідченням! Ось в цьому їхня цінність!
А ще, якщо ти зараз у своїх випробуваннях ллєш сльози, то в небі буде кому їх утерти, бо ж написано « і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!» (Об’явл. 7: 17).
І не забувай, навіть якщо твої проблеми такі, як море, то Божа милість така, як океан! Цінуйте випробування – вони обов’язково принесуть благословення у Ваше життя!
Оксана ГУДЗЬ.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares