У Котюжинах на Тернопільщині освятили престол: духовна подія об’єднала вірян у спільній молитві (ФОТО)

У Котюжинах на Тернопільщині освятили престол: духовна подія об’єднала вірян у спільній молитві (ФОТО)

З нагоди освячення нового Престолу Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький, вдруге побував у селі Котюжини Збаразького району. Церковні дзвони скликали усіх на спільну молитву.

23434922_262807847579332_6849917651637122313_n

Жителі села згуртувалися біля церкви ще до приїзду владики, утворивши живий коридор для благословення. При вході в храм свого архіпастиря зустріли наймолодші парафіяни храму Архідиякона Степана, які привітали його короваєм і добрим словом. Благословивши всіх, владика з вірянами зайшли до храму. І хоча ще не пройшов рік, як церква перейшла під юрисдикцію Київського патріархату, було зроблено чимало. Завдяки спільним зусиллями парафіян і небайдужих людей перекрили церкву, купили нові аналої, Воскресіння та тетрапод, оновили царські ворота. Багато чого вже зроблено, зміни відчутні, але ще є до чого прагнути в майбутньому.

На запрошення жителів села і отця Ігоря владика Нестор у співслужінні духівництва очолив освячення Престолу. У Котюжинах таке дійство відбувалося вперше, адже попередній Престол перенесли ще зі старої церкви, тому було дуже цікаво спостерігати за діями святих отців.

Новий Престол складається з чотирьох основних частин, на кожній з яких було зображено життя і діяння Ісуса Христа. У храмі зібралося багато людей. Діти й дорослі молилися разом із владикою. Після урочистої Літургії Високопреосвященнійший Нестор виголосив проповідь. Його слова були сповнені любові, миру і добра.

Після завершення богослужіння отець Ігор подякував Високопреосвященнійшому владиці за візит та архіпастирську молитву та усім священнослужителям, які долучилися до цієї спільної молитви, а саме: Вишневецькому Благочинному Святославу, отцю В’ячеславу з с. Передмірки, і отцю Олегу із с. Лози. Також щира подяка усім жителям села. Всім миру, здоров’я і Божого благословення!

Галина Чорна.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *