У Козівському районі організували патріотичне свято, щоб вшанувати історичне минуле краю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вівся – село стрілецької та повстанської слави

Село Вівся розташоване на межі трьох районів Тернопільщини – Козівського, Підгаєцького і Теребовлянського в межиріччі Коропця і Тудинки.  Перша письмова згадка про населений пункт датована 1785 роком. Назву села пояснюють по-різному. По-перше, від імені власника землі – пана Вівсянського. По-друге, побутує легенда про те, що перших поселенців радо зустріла щебетлива маленька пташка вівсянка. По-третє,  найбільш вірогідною є версія про те, що поселення відбулося на полі, де ріс овес. З переказів відомо, що житла перших поселенців з невідомих причин згоріли і село змінило своє розташування північніше, де культивували овес.

Село має давню і  славну історію. Мешканці Вівся підпоручник Олександр Гасіка і хорунжий Іван Гнатина воювали у польсько-українській війні 1918-1919 рр. У червні 1947р. у криївці поблизу села Вівся квартирував Володимир Якубовський «Бондаренко». У 1915-1947рр. він був курінним УПА, очолював штаб ІІІ-військової округи «Лисоня». Разом із ним були відважні упівці Михайло Кріль «Рись», Станіслав Кикіш «Остап»,  Федір Бернатович «Ліщина». 17 червня на околиці Вівся повстанці, вистежені під час зачистки, вийшли із криївки, вступили в нерівний бій із окупантами і загинули від більшовицьких куль. Володимир Якубовський, вистрілявши усі набої, останнім набоєм застрелився.

Наприкінці серпня у Вівсі вшанували події минулого і патріотів, які боролися за Україну і відділи свої життя за волю нашої країни. У патріотичному святі «Вівся – село стрілецької та повстанської слави» взяли участь місцеві жителі, представники влади, духовенство, історики. Відбулася презентація книги «Вівся- історико-етнографічний нарис» Люсі Стець. Виступив народний аматорський духовий оркестр та народний аматорський хор «Червона калина», фольк- гурт «НуФест», дитячий зразковий театр «Дивосвіт» Козівського районного будинку культури, народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Корса» Конюхівського сільського клубу, народний аматорський хор села Шляхтинці, переможець районних та обласних фестивалів та конкурсів Степан Кривко, учасниця фестивалю «Мамині зіроньки» Вероніка Олійник і талановиті виконавці і колективи села Вівся та зі всього Козівського району.

Підготували сценарій свята та були ведучими Світлана Андрушків,  заслужений працівник культури України та Галина Кавка, провідний методист Козівського РБК.

Організатори висловлюють щиру вдячність усім, хто допоміг в організації патріотичного дійства, та колективам і виконавцям, що взяли участь. Вони переконані, такі свята потрібні задля увіковічення традицій, правдивої історії та пам’яті про мужніх захисників України і виховання у дітей і молоді любові до рідного краю, його історичного минулого, формування національної свідомості, зміцнення української національної ідеї.

  • 5
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6

Галина КАВКА, провідний методист Козівського районного будинку культури.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *