У селі на Тернопільщині на горищі церкви знайшли старовинні ікони (ФОТО)

У селі на Тернопільщині на горищі церкви знайшли старовинні ікони (ФОТО)
У селі Мар’янівка Тернопільського району настоятель місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ отець Іван Зозуля, спільно зі старшим братом Петром Костиком і майстрами, які здійснювали підготовчі роботи з перекриття церкви, віднайшли старовинні ікони, вік яких становить 126 років.

– Радісна знахідка відкриває нам автентичну духовну спадщину нашої парафії, – розповідає о. Іван Зозуля, декан Великоберезовицький. – Навіть більше: ми отримали підтвердження, що головними фундаторами храму була українська сім’я Романа та Ксенії Малевичів. Це безумовно нові цінні знахідки для історії сакрального мистецтва УГКЦ та парафії у Мар’янівці.

Всього на горищі храму віднайшли п’ять старовинних ікон. На першій зображений Святий Роман та Матір Божа, яка тримає Ісуса на руках, на другій – Святий Миколай і поруч відразу біля нього Свята Ксенія. Власне, ці дві ікони якраз присвячені фундаторам храму Роману і Ксенії Малевичам. Третя ікона – Христос на Голгофі. Біля розп’ятого Спасителя Діва Марія та Іван. На четвертій зображена Богородиця у славі небесній, яка тримає на руках Христа і подає Святому Домінікові вервицю.

– Це класичний римо-католицький образ, – додає отець Іван Зозуля. – Нам було відомо, що в довоєнному періоді у нашому храмі почергово служили римо-католики, і сьогодні знайдений образ є тому свідченням. П’ята ікона – одна з найбільших і могла бути запрестольною у храмі. На ній зображена Богородиця, яка тримає на руках Христа.

У Мар’янівці радіють такій незвичайній знахідці. Ікони планують відреставрувати, але скільки це буде коштувати, ще не відомо. Отець Іван сподівається, що знайдуться меценати, які допоможуть парафії зробити цю велику справу і зберегти святиню для майбутніх поколінь.

– Ці ікони спонукають мене до багатьох роздумів, – додає отець Іван. – На кожній з них зображено багато духовних символів, які говорять нам про важливі речі. Час пошкодив ці полотна, але зміст, який вони несуть, актуальний і сьогодні. Коли я беру в руки ікону Святого Миколая та Святої Ксенії, то мені вона нагадує духовний стан України, наше сьогодення. Вона дуже крихка. Коли береш її в руки, то маленькі часточки можуть залишатися на пальцях. Такою є сьогодні Україна. Кожен, хто її торкається, частину забирає собі. Але вихід є. Ікону можна укріпити, реставрувати, і її цілісність буде збережена. А наша країна потребує духовного оновлення. Джерелом відродження українського народу є Ісус Христос. Якщо ми всі визнаємо владу Спасителя у нашому житті, адже навіть на кожній Літургії кажемо «Все життя наше Христу Богові віддаймо…» . Насправді потрібно глибоко пережити цю істину, і тоді Ісус Христос допоможе зберегти українську ідентичність і єдність нашої держави.

  • 42443149
  • 42443142
  • 42443137
  • 42443135

Юля НАГОРНА.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares