У селі Острів на Тернопільщині з нагоди 80-річчя Тернопільської облспоживспілки спорудили капличку архангела Михаїла (ФОТОРЕПОРТАЖ)

 

Споживча кооперація Тернопільщини має багату історію і давні традиції, які створювали тисячі працівників. Вона успішно витримала випробування часом і сьогодні є однією з кращих в Україні. Цьогоріч у листопаді Тернопільська облспоживспілка відзначає 80-річний ювілей з часу заснування. З нагоди свята звели та освятили капличку Архангела Михаїла у селі Острів неподалік Тернополя.

Ініціював спорудження святині голова правління облспоживспілки Михайло Лазар. Колективи усіх районних споживчих товариств та підприємств Тернопільської облспоживспілки підтримали пана Михайла і також долучились до створення святині. Будівництво й оздоблення каплички тривало три місяці. Встановили її перед приміщенням гуртово-торгової бази Тернопільської облспоживспілки. Місце розташування обрали невипадково.

  • 2811201902
  • 2811201901

– Це промисловий район, тут є багато підприємств, де працюють 300-400 людей щодня, – розповідає голова правління облспоживспілки Михайло Лазар. – Уявіть, це як невеликий населений пункт. Ми вирішили, що тут дуже потрібна капличка, аби люди, йдучи на роботу, могли помолитися і попросити у Господа, допомоги і підтримки. Також тут розташована одна з найбільших в Україні гуртівень споживчої кооперації площею 30 квадратних метрів. Це місце знакове для нас. Тепер воно перебуватиме під опікою Архистратига Михаїла.

Взяв участь в освяченні каплички Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк. Також завітав на свято отець Михайло Суканець із храму святого Онуфрія у селі Рукомиш, отець Ігор Засійбіда з Марійського духовного центру у селі Зарваниця та настоятель парафії Святого Михаїла у селі Острів, яка, власне, опікуватиметься капличкою, отець Мирослав Богак та семінаристи духовної семінарії.

– 80 років – це тривалий шлях для підприємства, – зазначив у вітальному слові владика Василій Семенюк. – Сьогодні ми молимося за весь великий колектив. Просимо, аби Бог їм дав мудрості, сили, міцного здоров’я, процвітання їх справі.

Тернопільська облспоживспілка – одна з найпотужніших в Україні.

– Якщо в інших регіонах облспоживспілки занепадають, то тернопільська навпаки – розвивається, – зазначає перший перший заступник голови правління Укркоопспілки Володимир Левицький. – Вона будує нові складські приміщення, працює на засадах справедливості та взаємодопомоги, дбає про своїх працівників та не забуває про духовність. Свідченням цього є новозбудована капличка. Переконаний Святий Михаїл буде для нас усіх добрим оберегом і захисником.

На святковій події зібрались кооператори різних поколінь. 80-річний ювілей Тернопільської облспоживспілки та відкриття каплички Архангела Михаїла – важлива подія для усього колективу.

– Сьогодні для нас усіх це велике свято, – каже ветеран споживчої кооперації, у минулому голова правління Богдан Омелянович Сорока. –  Я все життя пропрацював у цій організації. Пам’ятаю різні часи. Але найважливіше – ми постійно розвивалися і йшли вперед. Сьогодні облспоживспілка – це сучасні заклади торгівлі з привітним кваліфікованим персоналом, якісним обладнанням.

– Ми вдячні нашому керівництву за те, що Тернопільська облспоживспілка не стоїть на місці, а йде в ногу з часом, – додає голова Бережанського районного споживчого товариства Ярослав Гриник. – За 80 років вдалося зробити багато, а найголовніше зберегти матеріально-технічну базу.

Після освячення каплички відбулось урочисте засідання, на якому перший заступник голови правління Укркоопспілки Володимир Левицький та голова правління облспоживспілки Михайло Лазар відзначили нагородами ветеранів та кращих працівників споживчої кооперації області.

Привітати колектив Тернопільської облспоживспілки завітали також колеги та друзі з відомих в краю підприємств та організацій.

– Михайлу Павловичу Лазарю вдалося не лише зберегти надбання попередніх років, а й розвинути споживчу кооперацію, яка є однією з кращих в Україні, – каже голова правління «Тернопільгазу» Олег Караванський. – Тому сьогодні, відвідавши будь-який населений пункт області, де мешкає більше, ніж 500 жителів, ми завжди побачимо там сучасний торгівельний заклад європейського рівня. Люди можуть придбати те, що їм потрібно і отримати якісне обслуговування. Ми пишаємося нашими колегами і бажаємо їх процвітання і нових здобутків.

Юлія АЛЬТГАЙМ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares