У снігових заметах на Говерлі тернополяни читали “Заповіт” Шевченка (ФОТО)

У снігових заметах на Говерлі тернополяни читали “Заповіт” Шевченка (ФОТО)

Цього року підкорювати гірську стихію взялось 7 відчайдушних хлопців, які, незважаючи на майже нульову видимість та сильний вітер, здійснили задумане.

– Щороку на початку березня ми піднімаємося на найвищу вершину України, Говерлу, щоб вшанувати Кобзаря українського народу, прочитавши його “Заповіт” на всі сторонни світу. Ми символічно показуємо, що цей геніальний твір Шевченка має звучати доти, допоки не будуть втілені у життя справді усі його заповіти, – каже Микола Мисак, голова Тернопільського обласного осередку «Молодіжний Націоналістичний Конгрес».

Про маршрут екстремального рейду розповідає Тарас Мартинів:

– Наш шлях пролягав із села Кваси, через гору Петрос, по Чорногірському хребту. Першого дня була хороша погода, проте всі провалювались по коліна, а інколи і по пояс у сніг, йти було складно, а ми мали подолати чималий маршрут. Наступного дня, як тільки ми піднялись на маршрут, з’явився туман, вітер і сніг.. Коли ми все-таки вийшли на хребет – нас просто здувало, йти було дуже важко. Піднявшись на Говерлу, зачитали “Заповіт” на чотири сторони світу 4-ма мовами.

– Заповіт” – це не просто мандрівка в гори для проведення корисного дозвілля, а рейд з чітко поставленою метою, – пояснює один з учасників Василь Панькевич. Його відкривали п’ятою точкою декалогу українського націоналіста: “Пімсти смерть Великих Лицарів”. Таким чином відбулось вшанування Тараса Шевченка як одного з таких Лицарів”.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *