У Теребовлі сплели найдовший в Україні вінок: купальський символ вагою 720 кілограмів створили 65 жінок і дівчат (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Теребовлі сплели найдовший в Україні вінок: купальський символ вагою 720 кілограмів створили 65 жінок і дівчат (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Дівчата у вишиванках і вінках, купальські ігри та забави, українські пісні і особлива святкова атмосфера панували минулих вихідних у Теребовлі. Тут святкували 921-ий день народження міста. З цієї нагоди жителі Теребовлянської громади об’єдналися і сплели купальський вінок довжиною 225 метрів, використовуючи техніку плетіння трипільських символів.

Організатори підрахували, для того щоб реалізувати цю ідею 65 жінок Теребовлянської об’єднаної громади працювало 22 години. А от до презентації унікального виробу на а святковій  площі Молодіжного парку  створили чудові жінки та дівчата – працівники Центрів культури і дозвілля міста Теребовлі, сіл Ласківці, Лошнів, Підгайчики та Довге,  Теребовлянської княжої книгозбірні, а також депутатки та волонтерки Молодіжної міської ради. Загалом 135 красунь із Теребовлянської громади.

Вага незвичайного вінка 720 кілограмів, а діаметр зовнішнього кола 45 метрів.  Плели квітучий символ з тринадцяти рослин: ромашки, м’яти, чебрецю, звіробою, барвінку, дурман-зілля, пижма, мальв, душиці, овесу, жита та пшениці. Збирали трави на околицях Теребовлі – на світанку чоловіки косили трави, а потім дівчата і жінки формували вінок.

– Ми щасливі, що нам вдалося встановити цей рекорд, – каже Наталка Михно, директор Теребовлянської Княжої книгозбірні. – Найскладніше – це була алергія на трави, від якої страждало багато дівчат. Але це нас не злякало – ми хотіли зробити подарунок рідному місту і нам вдалося.

До слова, це уже 2 рекорд в історії Теребовлянської громади, адже перший рекорд Теребовля встановила у 2017 році на День Вишиванки, утворивши найбільше вишиване коло із двох тисяч учасників у вишиванках навколо міста.

На святкуванні дня міста більшість дівчат були одягнені у вінки. Плели їх у центрах культури і дозвілля Теребовлянської громади.

– Ми плели віночки так, як у давнину, – каже Надія Корнич. – Розпитували у бабусь, які квіти варто використовувати. М’ята і меліса оберігають від нечисті, рожа для краси і щоб швидше вийти заміж. Також ми брали суничку, ромашку, всі наші пахучі трави. І найголовніше: плести вінки треба з чистим серцем і щирими помислами.

Під час святкування Дня міста відбулося багато цікавих заходів. Зокрема,  виставка робіт юних художників, показ вистави-містерії «Чари купальської ночі», танцювальний вечір з живою музикою і показ фільму під відкритим небом. А у неділю для теребовлянців і гостей міста виступив знаменитий гурт «Плач Яремії».

Фото автора.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *