У Тернополі мешканці стривожені ситуацією із сезонними захворюваннями на грип і ГРВІ. Лікарі та міські чиновники просять людей не панікувати.
– Ситуація із захворюванням на грип, ГРВІ та пневмонію у Тернополі стабільна та контрольована, а показники захворюваності такі ж, як і були аналогічного періоду минулого року. Станом на сьогодні стан захворюваності на ГРВІ та грип у місті нижче порогових показників, – роз’яснює начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Василь Даньчак. – Показник захворюваності на ГРВІ становить 64,6% (440 випадків на 100 тис. нас.) від орієнтовного розрахункового показника визначення низького рівня початку епідемії (він становить 681 випадок).
Багато хворих з пневмоніями
Як додає Василь Даньчак, попри низький поріг захворювання, відмічається високий показник госпіталізації. На сьогодні в стаціонарі Тернопільської комунальної міської лікарні №2 знаходиться на лікуванні 30 хворих з пневмоніями. Вагомою причиною є те, що хворі потрапляли у стаціонар уже на 5-7, а іноді і на 10-ту добу після початку захворювання уже з ускладненнями.
Тернопільські медики звертаються до тернополян з проханням не займатися самолікуванням та пройти вакцинацію, а сімейних лікарів – приходити додому до пацієнтів та обмежити консультації телефоном.
За інформацією міської ради, від початку року спостерігається зниження захворюваності серед дітей усіх вікових категорій.
Контролюватиме ситуацію із захворюванням оперативний штаб
– Спостерігається незначне зростання кількості хворих на пневмонію з важким перебігом. З метою оперативного реагування на усі випадки в місті сформовано оперативний штаб під головуванням начальника відділу охорони здоров’я міської ради Василя Даньчака. Штаб буде вивчати потенційну загрозу поширення пневмонії, забезпечуватиме широке інформування населення про необхідність звертання до лікарів на ранніх стадіях хвороби, – повідомили у міській раді.
Телефони зв’язку з оперативним штабом – 52-56-96, електронна пошта – voz_ta_mz@ukr.net.
Лікарі розповіли, як вберегтися від захворювання
1) Найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим людям.
2) У разі захворювання якомога скоріше звернутися до лікаря. Не займатися самолікуванням. Це дуже небезпечно.
3) Регулярно вживати загальнозміцнюючі препарати та засоби для підсилення імунітету.
4) Забезпечити всім членам сім’ї повноцінне харчування з високим вмістом вітамінів у природному вигляді.
5) Крім того, в період зростання захворюваності на грип необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя:
– уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина виникла у вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м;
– обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;
– якомога частіше провітрюйте приміщення;
– намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
– уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
– прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути;
– частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує).
6). Відвідуйте лікарів, проводьте щоденний моніторинг рівня захворюваності по місці проживання.
7). За місцем звертайтеся керівників щодо проведення вакцинації.