У Тернополі знайшли оборонну стіну ХVI століття (ФОТО)

У Тернополі знайшли оборонну стіну ХVI століття (ФОТО)

Це – перший результат розкопок на території замку

«Наш ДЕНЬ» вже писав про початок перших комплексних археологічних розкопок на території Тернополя. Завдяки копіткій роботі археологів та небайдужих тернополян, які практично щодня працюють на території замку, вдалося знайти перші давні сліди минулого – зовнішню оборонну стіну міста.

«Стіна викладена під кут, – розповідає Богдан Строцень, директор ДП «Подільська археологія». – Трохи далі знову помітний кут, а між ними дуже вузенька бійниця. Колись такі вузькі бійниці робили для стрільби з луків, але тоді мур мав би бути вищим, бодай біля закінчення фундаменту. Є інша версія – це бійниця щілинного типу для стрільби з мушкетів. Її ширина понад два з половиною метри. Кладка стіни типова для 16-17 століття або ж і давніше. Це – перше укріплення, яке вдалося знайти. Звичайно, воно містить ще багато загадок, які потрібно з’ясувати.

Нижня частина оборонного муру знаходиться на рівні сучасної Набережної, тож вочевидь, згодом археологи копатимуть і там. Історики переконані, ці дослідження можуть кардинально змінити історію Тернополя.

Віднайдену оборонну стіну до Дня міста розкопають ще більше і музеєфікують – зроблять відповідне накриття, щоб усі жителі міста могли оглянути її.

– У нас є ідея відтворити підзамче, яке колись було у формі локації для народних ремесел, – розповідає заступник міського голови Леонід Бицюра. – А також зробити замок цікавим туристичним об’єктом. Ведемо перемовини зі школою греко-римської боротьби, яка там сьогодні знаходиться, та плануємо спорудження сучасного спортивного комплексу, куди б переїхав цей заклад. Також до Дня міста плануємо створити нову експозицію у підземеллях замку, а на площі перед ним – відтворити атмосферу середньовічного Тернополя.

Варто зазначити, що вже незабаром біля усіх розритих місць, у рамках археологічних розкопок, встановлять попереджувальні таблички з описом на українській та англійській мовах.
До дослідження історії рідного міста може долучитися кожен охочий тернополянин. Роботи тривають з 9.00 до 18.00 год. щодня, крім вихідних.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *