У ТНЕУ провели майстер-клас «Новий звіт – звіт про управління» (ФОТО)

У ТНЕУ провели майстер-клас «Новий звіт – звіт про управління» (ФОТО)

14 березня тренінг студії факультету обліку і аудиту ТНЕУ відбувся майстер-клас на тему «Новий звіт – звіт про управління». Модератором заходу був д.е.н., професор, завідувач кафедри обліку та контролю в сфері публічного управління, сертифікований аудитор Михайло Романович Лучко.

Актуальність заходу зумовлена тим, що відповідно до змін у Законі «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», з 2018 року більше 15 тисяч вітчизняних компаній повинні подавати новий звіт – звіт про управління. Саме тому доповідач звернув увагу учасників майстер-класу на порядок підготовки звіту про управління, який повинен містити як фінансову, так і нефінансову інформацію, описує, в якому стані знаходиться компанія та розкриває ризики її діяльності.

Чинне законодавство на даний час не роз’яснює, яку саме інформацію потрібно розкривати у звіті про управління, тому доповідач детально зупинився на структурі звіту, основних показниках, які доцільно в ньому відображати та проблемних моментах при формуванні звіту.

Головною специфікою звіту, як зауважив Михайло Романович Лучко, є те, що звіт обов’язково читають регулятори, громадські організації, зовнішні користувачі, у яких можуть виникнути питання: наскільки відповідально ваш бізнес ставиться до захисту прав співробітників, до навколишнього середовища, як дотримується європейських підходів до прозорості, поваги до прав людини, політики щодо запобігання корупції, зрозумілих стандартів корпоративного управління і готовності працювати над вирішенням проблем, що виникають.

Ретельно складений звіт дасть відповіді на всі питання і захистить компанію  від можливих репутаційних втрат, допоможе довести її надійність.Присутні активно обговорювали проблематику теми майстер-класу, дискутували щодо структури та змісту нового для українських компаній звіту про управління.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *