В якому віці вже пізно? Саме про вікову дискримінацію йшлося на черговому засіданні жіночого клубу «Гармонія», що відбулось у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості в режимі онлайн. Тема заходу: «Ейджизм у сучасному світі».
Модератор клубу, фахівець служби зайнятості Аліна Грицаєнко розповіла учасникам, що ейджизм – це дискримінація людини на підставі її віку, яка умовно поділяється на два види: побутову та професійну. Це досить поширене явище на пострадянському просторі та має норму цькування.
Як часто ви чули на свою адресу наступні вислови? Тобі пора заміж; у твоєму віці не личить носити таку коротку спідницю; твої однолітки вже мають по двоє дітей; ти замолода, щоб приймати такі рішення; я більше прожив і краще знаю і т.д.
У професійній сфері також можна почути наступне: ви замолоді на цю посаду (у нас колектив 35+); нам потрібні працівники до 40 років; ми не можемо дати вам підвищення по посаді, бо ви занадто молоді.
Але найгірше, коли людина сама до себе висловлює подібні претензії чи виправдовує себе: у моєму віці багатьом відмовляють у працевлаштуванні (прикриваючи своє небажання вчитись новому); у моєму віці всі мають хронічні захворювання (насправді це наслідки шкідливих звичок). У таких випадках необхідно зробити ревізію своїх думок та установок і не звертати увагу на різні висловлювання. Якщо роботодавець робить подібні зауваження – подумайте: чи ви хочете у нього працювати; чи повністю ви розкрили свій професіоналізм? Адже вік не в паспорті, а в голові.