У читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету провели майстер-класи з виробів своїми руками, а саме: виготовлення композиції з квітів та наповнення екомішечка цілющими травами.
Модератор – завідувач читального залу для студентів бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ Ірина Любезна заздалегідь назбирала рослини у стадії цвітіння, коли вони були максимально соковитими і мали справді цілющу силу, та висушила їх у домашніх умовах.
Мішечки з мішковини для трав пошила майстриня рукоділля – Тетяна Ящишин.
Мішечки щільно затягуються мотузкою, не даючи вмісту висипатися, а плетіння мішковини не дозволить травам відволожитися і звалятися. Такі екомішечки під час майстер-класу наповнювалися засушеними травами, ягодами, висушеними пелюстками квітів, духмяних спецій, шматочками коренів, хвоєю.
Компактні мішечки з цілющими травами розташовуються в будь-якому зручному місці, запах яких може заспокоїти та покращити сон. Вони допомагають позбутися втоми і створюють затишну атмосферу, деякі трави бадьорять, заряджають енергією та надають сили. Аромат лаванди сприяє досягненню внутрішньої гармонії, заспокоює думки та емоції. За допомогою цієї рослини минають тривоги, з’являється ясність розуму, знімається напруга. Акація є відмінним антидепресантом, який покращує сон. Меліса – чудове снодійне, яке приносить умиротворення і спокій. Пелюстки троянди сприяють міцному сну, знімають головний біль, заспокоюють нервову систему. Жасмин бадьорить, додає сили, знімає втому. Сушена цедра апельсина та лимона діє збудливо, підвищує працездатність тощо.
Виготовлені композиції мають оригінальний і естетичний вигляд, можуть бути використані для різного призначення і будуть створювати гарний настрій всім присутнім. Наповнені екомішечки можна подарувати друзям, рідним і просто знайомим у знак подяки або уваги.
«Додавши трохи фантазії, присутні отримали справжній шедевр, зроблений своїми руками. Віримо, що ароматичні мішечки та композиції з цілющих трав зможуть захистити їх власників від пристріту, хвороб та інших напастей, а їхній аромат стимулюватиме творчий та інтелектуальний розвиток та пробудить фантазію та чуттєвість», – йдеться у повідомленні вишу.