Українцям можуть підвищити тарифи на світло через атаки росії на енергетику

Українцям можуть підвищити тарифи на світло через атаки росії на енергетику

Кабмін не виключає можливості підвищення тарифу на електроенергію для населення. Причиною є російські атаки на енергетичну інфраструктуру України, пише Bloomberg.

Поки що неможливо встановити наслідки атак росії, а також збитки: масштаби можуть досягти мільярдів доларів. Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю.

«Наразі уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб’єктів, які були пошкоджені. Сьогодні ситуація ще складніша, порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків», – пояснив міністр.

Варто зазначити, що в червні минулого року після зимових атак в Україні підвищили ціну на електроенергію майже вдвічі.

«Руйнування були значні – і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще в руїнах, і ми не можемо до них дістатися», – підкреслив Галущенко.

За словами міністра енергетики, залежно від ситуації, українців у липні-серпні можуть просити максимально економити електроенергію.

Водночас Галущенко наголосив, що навіть у разі величезних збитків Україна матиме базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% потреб і росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 і 2023 років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *