Україна – серед лідерів за кількістю доларових мільярдерів. І за кількістю бідняків – також

Україна – серед лідерів за кількістю доларових мільярдерів. І за кількістю бідняків – також

Нарікання на владу, безлад у державі, бідність, на сусідського кота, на весь світ – типова риса, притаманна багатьом українцям. А ще – якесь рабське ідолопоклонство упереміш зі страхом перед чиновниками і чиновничками, тобто, перед тією ж владою.

Україна - серед лідерів за кількістю доларових мільярдерів. І за кількістю бідняків - також  Саме тому депутати різніх рівнів, урядовці, керівники – від обласних до  містечкових – не відчувають, що є «слугами народу» – найманими працівниками, яким виборці довірили представляти інтереси громади та держави. Слугами «працює» народ. Носить хабарі, догоджає тим, кого сам обрав. Потурає беззаконня. Владі це на руку. Можна робити з державою все, що заманеться. Під гаслами турботи і любові до рідної неньки – розпродувати Батьківщину, збагачуватися, зневажати закони і своїх «підданих».

«Горді» українці готові терпіти невиплати зарплат і пенсій, аби над ними не знущалися фізично, тобто, не вбивали і не гвалтували, заявив на «Радіо Ера-FM» директор Агенції соціальних комунікацій Сергій Бєлашко. А якщо хтось бунтує, то влада вже звикла до цього. Адаптувалася. Стукання касками, чобітьми, вигуки – для неї лише… шумовий фон.

«Люди наразі не готові миритися з тим, що їх гвалтують і вбивають. І кожна така подія, починаючи від ДТП за участю мажора, або ж згвалтування, викликає хвилю народного гніву. Народ, фактично, говорить: не чіпайте нас фізично, а за це ми дозволимо не платити нам зарплати і пенсії», – сказав експерт. І зазначив: сьогодні апріорі можновладці є багатими людьми, бо українець, який має статки, щоб не втратити їх, повинен трансформуватися у владу.

Завдяки «покращенню», українці за рівнем купівельної спроможності залишаються одними з найбідніших у Європі, посівши передостаннє місце у рейтингу серед 42 держав. Такі дані міжнародної компанії GFK, яка досліджувала купівельну спроможність європейців за останній рік.

Зараз спостерігається істерія у зв’язку з можливим підписанням угоди про асоціацію з Євросоюзом, мовляв, Україну, у результаті, чекає безпросвітня бідося. Особливо цю думку культивують на Півдні та Сході держави. А, тим часом, мешканці цих регіонів починають, услід за західняками, освоювати європейські простори у пошуках роботи і кращого життя. Якщо у ЄС так зле, то чому ж земляки нинішнього політичного бомонду скерували свої стопи у бік «поганої» Європи?

Повертаючись до теми купівельної спроможності: експерти GFK брали до уваги, скільки грошей отримує кожен житель країни протягом року після виплати всіх податків. З цієї суми необхідно заплатити за компослуги, громадський транспорт, купити продукти харчування, оплатити інші життєві потреби. Отже, купівельна спроможність середньостатистичного європейця складає 12890 євро на рік. Найбагатшою за цим показником виявилася крихітна держава Ліхтеншейтн – кожен її мешканець може витратити на себе 58848 євро у рік. Швейцарці – 36,351 тисячі євро, норвежці – 31,707, німці –  20621. Польща – більш, ніж удвічі, багатша за Україну. У середньому поляк може витратити на рік 5870 євро. В Україні ж цей показник доволі скромний – 2206 євро. Білоруси трохи багатші за нас – у них показник купівельної спроможності – 2326 євро. Бідніша за Україну лише Молдова із показником у 1284 євро.

Таким чином, середньостатистичний українець має у шість разів менше грошей на щоденні витрати, ніж пересічний європеєць.

Про європенсії мовлено багато. Нашим пенсіонерам залишається позаздрити своїм європейським «колегам» – там ніхто не виживає за 100-120 євро на місяць (за курсом гривня-євро). А наш Пенсійний фонд змушений брати кредити на виплату пенсій. Що залишається робити Кабміну? Уряд методом нових кредитів звик латати всі фінансові діри. У Пенсійного фонду – величезні фінансові труднощі. Коштів цьогоріч не вистачить на виплати, навіть якщо всі інші державні програми припинять фінансуватися, повідомляє «Українська правда». Експерти ж попереджають: Україна – на порозі дефолту. Кредит у 21 мільярд гривень на виплату пенсій може стати причиною цього.

Не зважаючи на таку ситуацію, нардепи, в основному – регіонали – знову відмовилися забрати в себе і урядовців пенсійні привілеї, відхидивши законопроект щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення.

Стосовно держборгу, то він в Україні уже сягнув рівня 70 відсотків від ВВП. Висновок Комітету нацбезпеки і оборони з цього приводу – розбалансованість при формуванні бюджету і високий держборг призводять до небезпеки в економічній сфері держави. Це впливає на заборгованість із зарплат і створює нестабільну ситуацію в країні.

Далі – несподіваний поворот. Партія регіонів заявила, що угода про асоціацію з ЄС «зупинить у розвитку» Україну на 15 років. Причина: закриються російські ринки, зупиняться підприємства, люди втратять роботу.

Сподівання на Росію може виявитися марним. У Путіна вперше визнали: економіка РФ у наступні два десятиліття відставатиме від темпів розвитку світової приблизно на піввідсотка. Експерти вважають це початком ери стагнації. І зазначають: відтоді, як Путін повернувся втретє на посаду глави держави, російська економіка різко сповільнилася через недостатність реформ, корупцію, бюрократизм і відсутність верховенства права.

Микола Азаров також фантазує, коли говорить, що перехід України на стандарти ЄС потребує 160 мільярдів євро, сказав політолог та економіст Олег Соскін. І зазначив: «Який же він Прем’єр, якщо країну довів до економічної руїни? А говорить це для того, щоб у людей з’явився песимізм, прагне налаштувати проти підписання угоди про асоціацію з ЄС. Цей процес пройшли Румунія та Болгарія, і в них це не забрало багато грошей».

І ще про нашу бідність. Якщо Україна така нещасна, то яким дивом посіла 27 місце у світовому рейтингу кількості доларових мільярдерів? До світового клубу мільярдерів увійшло 18 українців, сума активів яких склала $49 мільярдів, свідчать результати дослідження «Перепис мільярдерів-2013»,  проведеного міжнародною компанією «Wealth-X». Кількість членів клубу за останні чотири роки, тобто, за період економічної кризи, зросла на 60 відсотків і налічує 2170 осіб із 78-и країн. До 2020 року число надбагатіїв сягне до 3900 осіб.

Цікаво, що за підсумками кампанії з декларування доходів за 2012 рік, Міндоходів зареєструвало лише четверо українців-мільярдерів. А мільйонерів – понад 3200 осіб. Подейкують: неофіційна цифра українців-мільйонерів також більша – майже удвічі.

Ольга ЧОРНА. 

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

1 коментар

  1. Avatar
    Українець

    А далі буде гірше. Від Європи Азаров з Януковичем відмовилися. А чому? Бо треба було б жити за законами. А вони звикли “па данецкі па панятіям”. Розвели Європу, “як кошенят”. Україна не тільки пролетіла у футболі, як фанера над Парижем. Пролетіла і в політиці, як фанера над ЄС. І, пробвчте, наплювати пенсіонеру Азірову і пенсіонеру Януковичу на долю майже 46 мільйонів українців. Тепер треба Азірову в Росєї пам”ятник ставити. Ось як треба допомагати рідній батьківщині. Вчіться, українці. Шкода, що зрадили Україну і українців. Тепер світ буде показувати на Україну пальцями. І матиме рацію. На жаль.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *