Україна залишиться без абрикос, персиків і слив

Україна залишиться без абрикос, персиків і слив

Україна цьогоріч отримає низький урожай ранніх фруктів. Про це заявила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.
«Заморозки були тривалими і вдарили по ранніх сортах. Можна сказати, що в цьому році Україна залишиться без врожаю абрикос, персиків і слив», – пише “Главком”.
Метеоролог уточнює, що, в першу чергу, сильно постраждали південні регіони, де масове цвітіння було саме в період заморозків, в північних областях «ще щось збереглося».
«Очікуватимемо імпортні фрукти. Вітчизняних кісточкових буде мало, і коштуватимуть вони дуже дорого», – сказала Тетяна Адаменко. І, водночас, заспокоїла щодо яблук і груш: ці дерева цвітуть пізніше, тому, принаймні, готові до заморозків. яблуні та груші не постраждали. Заморозки вдарили тільки по ранніх сортах груш.
Аграрні експерти погоджуються з метеорологом і також заявляють, що від весняних заморозків яблука критично не постраждали. Тому українські виробники цих фруктів зберуть нині більший урожай яблук, ніж в 2019 році, вважає керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв.
З початку року в Україні ціна на яблука зросла в 1,5-2 рази. Але коли почнеться збір нового урожаю, вартість фруктів суттєво впаде, кажуть експерти. Крім того, є велика залежність від карантинної ситуації. Якщо в українських виробників виникнуть проблеми з експортом яблук, то вони почнуть продавати продукцію на внутрішньому ринку. Тоді ціни впадуть ще більше.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares