Хіба не парадокс? Дехто з українських парламентарів-мільйонерів – у статусі безхатьків. Хтось «не доробився» до власного авто: орендує, або їздить на крутій «тачці» своєї 80-річної бабусі чи іншого родича. Деякі «бідаки» живуть за рахунок матері, дружини, тещі, тестя. Відомі партії – на утриманні народу. А серед найуспішніших бізнесменів – дружини політиків, депутатів, чиновників. І що цікаво: у багатьох декларантів майно «прибуває» непропорційно доходам – з якихось дивних джерел. Пояснень цьому феномену, зазначають експерти, нема. Щодо перевірки з боку НАЗК – невідомо, коли вона буде. І чи буде?..
Очільник фракції «БПП» – мільйонер-безхатько
Отож, парламентську фракцію «Блок Петра Порошенка» у Раді очолює мільйонер-безхатько. Артур Герасимов задекларував за 2017 рік два годинники – «Breguet» та «IWC» і автомобіль «Opel Vectra», 2003 року.
Нерухомості в політика нема. Але в його дружини Наталії Бухалової – дві квартири, два гаражі, «BMW X5» 2011 року, значні відсотки у бізнесі та інше.
Зарплата Герасимова склала «скромних» 246984 гривні. Зате «кешу» в голови фракції «БПП» – дай Боже кожному хоча б малу частину. Він задекларував у готівці 2,78 мільйонів гривень, $83 тисячі і 22 тисячі євро.
«Радикальне» багатство Ляшка
Улюбленець долі – лідер Радикальної партії Олег Ляшко, який торік задекларував три великі виграші в лотерею, за 2017 рік отримав дохід у розмірі 20,6 мільйонів гривень. Про це йдеться в декларації нардепа, розміщеній на сайті Нацагентства з питань запобігання корупції. Із цих коштів 571 тисячу гривень він виграв (знову!!!) у лотерею «Фаворит спорт»; близько 1,78 мільйонів гривень – банківські відсотки; майже 17,78 мільйонів – від здачі майна в оренду і відчуження нерухомості; 512 тисяч – зарплата і гроші, отримані на виконання депутатських повноважень.
У банках Ляшко має 4,45 мільйонів гривень і $713 тисяч. У готівці – $484 тисяч, 70 тисяч євро і 839 тисяч гривень. Отримав право власності на житловий будинок у Козині під Києвом на 357 квадратних метрів, вартістю 11,2 мільйони гривень, і на земельну ділянку, площею понад 6500 «квадратів». Там же орендував частину будинку.
Як і в попередній декларації, Ляшко зазначив шість земельних ділянок в Княжичах і квартиру майже на 100 «квадратів» у Києві. Має радикал три автівки: дві «Toyota Land Cruiser», 2004 та 2013 років випуску, і «Mercedes Benz GLE 250», 2017 року та інше добро.
Якщо щастить – то в усьому. Йдеться про фінансування партії Ляшка. Радикали зізналися: частково гроші отримують від бізнесменів, але основне джерело – державна казна. «У Радикальної партії Олега Ляшка є досить багато людей, у тому числі з бізнесу, які підтримують цілі партії. Але це не основне джерело фінансування. Основне – бюджет», – сказав Юрій Зінченко, голова виконкому партії, передає «Інтерфакс-Україна». Перед цим Ляшко заявляв, що РПЛ фінансують самі члени партії.
Щодо фракції «радикалів», вона дуже «фартова». Так, однопартієць Ляшка Олексій Ленський у 2015 році виграв у лотерею 9,5 тисяч гривень. У 2016-у – майже 562 тисячі. У декларації за 2017 рік також йдеться про виграш у 76,5 тисяч. Загалом, як виявили аналітики проекту «Декларації» (Bihus.Info), у 2015-2018 роках українські чиновники й політики виграли у лотереях і на букмекерських ставках 7 мільйонів 874 тисячі гривень.
Леді Ю: ні хати, ні машини, зате з «ювеліркою»
Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко орендує в Козині дім сестри і користується чотирма ділянками, суміжними з цим будинком. Відповідні дані нардеп внесла до декларації за 2017 рік, опублікованій у Єдиному держреєстрі.
При цьому, дві земельні ділянки належать двоюрідній сестрі Тимошенко. Двома іншими володіє тітка нардепа. До власної нерухомості Тимошенко не доробилася.
Дохід політика торік склав 560 тисяч гривень, із яких 225,5 тисяч – зарплата. А загальні прибутки подружжя – більше 4 мільйонів гривень. Олександр Тимошенко задекларував дохід від підприємництва – майже 3,4 мільйони. «Іноземний дохід» – 245 тисяч, отриманий від празької «Britico Product s.r.o», підприємства «Геофорс» та «Леді Ю».
Грошові активи Юлії Тимошенко – більше 900 тисяч гривень. У чоловіка – 382 тисячі гривень, 194 тисячі євро і майже $386 тисяч. У його автопарку – «Mercedes-Benz GL-350 CDI», 2014 року і «ГАЗ-14», 1983 року. В Юлії Тимошенко транспорту нема. Зате, як справжня леді, має різноманітні ювелірні вироби від «Chanel», «Dinh Van», «Cartier», «Chopard», «Mikimoto».
«Фронтовик» Геращенко сидить на шиї у тестя
Щастить українським політикам і в грошах, і в коханні: їх люблять жінки із заможних родин. Приміром, нардеп із «Народного фронту» Антон Геращенко живе в елітній квартирі на Печерську за рахунок тестя. Майже три тисячі доларів щомісяця сплачує за оренду житла на 190 «квадратів» для родини парламентаря його 62-річний тесть Олексій Шамбур, йдеться у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом». Сам же тесть живе в Полтаві. І майже 10 років не отримував доходу. А з 2016 року раптово став фізичною особою-підприємцем і заробив понад чверть мільйона гривень. Водночас, витрати на оренду квартири перевищують півтора мільйона. Ще майже мільйон Шамбур у 2016 році виклав за позашляховик «Santa Fe», яким користується зять-політик. ЗМІ зазначає: нардеп сказав, що тесть оплачує квартиру з накопичень, але яким чином зароблених, пояснити не зміг.
Зате з яким азартом коментує Геращенко мало не кожну резонансну в країні подію!