«Урожаєм» – по несплачених податках: на Тернопільщині перевіряють сільськогосподарські підприємства

«Урожаєм» – по несплачених податках: на Тернопільщині перевіряють сільськогосподарські підприємства

З травня цього року на теренах Тернопілля фахівці фіскальної служби розпочали операцію «Урожай-2019». Такі заходи проводяться з метою перевірки повноти нарахування і сплати податків суб’єктами господарювання та громадянами, які є власниками земельних ділянок, площа яких перевищує 2 га, та власними силами їх обробляють задля отримання доходу. Під час операції протидіють схемам ухилення від оподаткування, виявляють необлікованих найманих працівників тощо.

Так, із початку цього заходу фахівці Головного управління ДФС у Тернопільській області провели аналіз та розрахунок кількості працівників і рівня зарплати, що мала б виплачуватись працівникам сільськогосподарських підприємств, залежно від площ земельних ділянок. А також розрахували заробітну плату за обробіток 1 га ріллі й визначили коло роботодавців, які її виплачують у розмірі нижчому, ніж мінімальний.

За наслідками вжитих заходів 137 суб’єктів господарювання із 511 в квітні, порівняно з першим кварталом цього року, збільшили кількість найманих працівників та підвищили рівень зарплати. Фахівці фіскальної служби застосували 22 заходи контролю. Порушникам нарахували 281,8 тис. грн податків і зборів та штрафних санкцій.

З’ясувалося також, що 893 власники сільськогосподарської техніки перебувають на податковому обліку як суб’єкти підприємницької діяльності. Значна частина з них, а це 684 особи, застосовують спрощену систему оподаткування. Решта – 493 громадяни, які задекларували 1 млн 175,4 тис. грн доходів, отримані у 2018 році за надані послуги сільськогосподарською технікою. Декларанти визначили податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 208,4 тис. грн та військового збору – 17,6 тис. гривень.

З початку цього року вже 2972 людини, які одноосібно обробляють земельні ділянки, площі яких перевищують 2 га, подали декларації. Вони заявили про отримання 6 млн 754,2 тис. грн доходу. Декларанти сплатять до бюджетів 1 млн 212,2 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 101,8 тис. грн військового збору.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares