У Кременці може з’явитися перший в Україні центр для дітей та молоді з інвалідністю, збудований за грантові кошти ЄС (ФОТО)

У Кременці може з’явитися перший в Україні центр для дітей та молоді з інвалідністю, збудований за грантові кошти ЄС (ФОТО)

Аби у місті Кременці на Тернопільщині з’явився перший в Україні реабілітаційний центр, збудований на грантові кошти Євросоюзу, за два місяці необхідно зібрати 20 тисяч євро. Це внесок української сторони, на ці кошти виготовлятимуть технічно-кошторисну документацію.

Міський голова Олексій Ковальчук взяв участь у зустрічі ГО «Товариства батьків дітей з інвалідністю «Зоря надії» з представниками Польської партнерської Громадської організації «Крок за кроком». До перемовин також долучилися перший заступник Микола Матвіюк і начальник фінансового управління Кременецької міської ради Надія Тімахова.

Основною метою зустрічі було обговорення перспективи будівництва у Кременці навчально-реабілітаційного центру для обслуговування дітей та молоді з інвалідністю. Адже ще у 2017 році рішенням сесії для будівництва центру у місті виділили земельну ділянку, а також 100 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації на відвід земельної ділянки під будівництво.

«29-30 травня у місті Замость (Польща) відбулася зустріч групи з управління транскордонним проектом, що передбачає будівництво реабілітаційних центрів в Кременці і Замості. Раніше проект із Кременця потрапив до запасного списку і знаходився на третій позиції. Зараз два проекти, що були попереду у запасному списку, вже отримали грантові кошти. Донорами зібрано більшість необхідних коштів для кременецького проекту. З кожним днем вірогідність отримання дофінансування нашим проектом зростає», – повідомила Наталія Бабій – мама, яка виховує 10-річного Максимка із ДЦП.

Також жінка розповіла, що крім матеріальних питань перед родинами, де виховуються діти з інвалідністю, часто постають проблеми морального та етичного характеру.

«Навчально-реабілітаційний центр є необхідний аби діти та молодь з інвалідністю були задіяні в суспільстві. З іншого боку, наше суспільство потребує додаткової інформації та виховання толерантності до людей з інвалідністю. Адже часто доводиться спостерігати за тим, як від них здорові люди, надто це стосується дітей, сахаються. А це – неправильно і навіть жорстоко», – каже пані Наталія.

Усі бажаючі долучитися до збору коштів на будівництво навчально-реабілітаційного центру можуть зробити це за наступними реквізитами: ЄРДПОУ 40154708 Р/р №26006055129993 в Тернопільській філії ПАТ «Приватбанк» МФО 338783.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares