Урожайність огірків і помідорів підвищить…сода

Урожайність огірків і помідорів підвищить…сода

Досвідчені городники використовують цікавий спосіб підвищити урожай огірків і помідорів. Для цього вони замочують насіння на добу в одновідсотковому розчині соди (10 г на 1 л води), після чого промивають його чистою водою, злегка підсушують до сипкості й висівають на грядки.

Таким чином, оброблене насіння очищається від збудників хвороб. А, крім цього, посадки майже на третину виявляються більш урожайними від неопрацьованих.

Ось тільки потрібно бути обережними – сода, так само як і оцтова кислота, для рослин – отрута. Тобто потрібно точно дотримувати дозування, не перевищувати час обробки й дуже добре промивати насіння водою.

Менш ризиковано обприскувати посадки розчином соди по листю. Отут і дозування менше (50 г на 10 л), і немає ризику припекти корінці. Її використовують для боротьби з борошнистою росою, грибниця та спори якої теж не дружать із содою.

Втім, і з обприскуваннями содою перебільшувати теж не можна. Потрапляння великої кількості розчину в ґрунт може призупинити ріст рослин і при особливому старанні викликати у плодів «гачкуватість».

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *