В Україні збільшать штрафи за неправильне паркування

В Україні збільшать штрафи за неправильне паркування

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 9092−3, який забороняє інспекторам з паркування евакуацію авто. Також підвищуються штрафи за порушення правил паркування.

Про це повідомив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк у Telegram. Це рішення підтримали 234 нардепи.

Відповідно до проєкту закону, забороняється евакуація автомобілів інспектором з паркування під час дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан. Однак, такі повноваження отримають працівники уповноважених підрозділів Національної поліції.

Автори документу зазначають, що під час повітряної тривоги водії змушені швидко залишати транспортні засоби для пошуку укриття, при цьому часто порушуючи правила зупинки або стоянки в межах відповідного населеного пункту.

«В такому разі, з етичної та моральної точки зору неприпустимо вимагати від водіїв не порушувати правила зупинки або стоянки, адже в першу чергу вони повинні піклуватися про власне життя та здоров’я, а не про дотримання Правил дорожнього руху», – сказано в документі.

Суми штрафів

Документ також збільшує суми штрафів:

за зупинку чи стоянку авто на місцях, що призначені для водіїв з інвалідністю, а також за створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, можуть карати штрафами у розмірі 1700 гривень;

за зупинку або стоянку на місцях, що призначені для авто, оснащених електричними двигунами – 850 гривень.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *