В Україні стартувала мала приватизація, продається все: від школи та лазні до туалетів, хліборізки та м’ясорубок

В Україні стартувала мала приватизація, продається все: від школи та лазні до туалетів, хліборізки та м’ясорубок
Фото Вечірній Київ.

Чого тільки не знайдеться в державній і комунальній власності. У системі ProZorro.Продажі є інформація вже майже про 800 об’єктів, передає protokol.
В Україні стартувала мала приватизація. Як повідомив в. о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров 30 липня був виставлений на продаж перший лот.

Першим серед малої приватизації стало акціонерне товариство “Укрбумагпром”, в якому державі належить 99,9% акцій. На продаж виставлено весь пакет. Це держпідприємство розташоване в офісних багатоповерхівці недалеко від м. “Лівобережна”, на вул. Євгена Сверстюка, 19. Стартова ціна об’єкта – 12,4 млн грн. Критерій відбору переможця один-єдиний: сплатити 100% вартості. Сам аукціон – тобто розкриття купівельних пропозицій і визначення переможця – відбудеться 30 серпня.

Як повідомлялося, у рамках малої приватизації держава постарається позбавитися від “баласту” у вигляді акцій збиткових підприємств і таких, де державі належать незначні пакети акцій. А також від єдиних майнових комплексів, окремих будівель і недобудов, які знаходяться на балансі центральних і місцевих органів влади. Місцеві органи влади, крім майна комунальних підприємств і недобудов, розпродають нежитлові приміщення в підвалах і на горищах.

Продаються і соціальні об’єкти: школи, дитячі садки, лікарні та медпункти. В основному або недобудови, або напіврозвалені будівлі. Також на аукціон будуть виставлені 30 сільських лазень. Найбільше – у Вінницькій області (16).

Є у числі лотів чотири громадські вбиральні, підвальні та горищні приміщення, інженерні та технічні об’єкти, на кшталт водонапірних веж, очисних споруд і складів для зберігання нафтопродуктів.

Продається і “рухоме майно”. До такої категорії зарахована, наприклад, швейна машинка, яку продає Фонд держмайна в Сумській області. Лот описують так: “Промислова машинка швейна класу 97 А призначена для шиття двонитковим човниковим стібком легких і костюмних тканин”. Серед інших “рухомих” об’єктів є холодильник, електроплита, хліборізка, 2 м’ясорубки.

Джерело: Вечірній Київ.


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *